10 miest v Ázii, ktoré sú vhodné pre podnikanie aj relax

23. 11. 2017

Keď Vás pracovné povinnosti zavedú do Ázie, pravdepodobne si budete chcieť vyčleniť jeden či dva dni na objavovanie tajomstiev tejto destinácie. Predstavujeme Vám spôsoby, pomocou ktorých môžete z desiatich podnikateľských metropol v Ázii vyťažiť čo najviac.

 

Šanghaj

Bar Cloud 9 v šanghajskom hoteli Grand Hyatt.

Keď dorazíte do Šanghaja, ocitnete sa v monumentálnom meste, ktoré vo Vás môže vyvolať pocit stiesnenia. Napriek tomu sa tu však nachádza mnoho pokojných kútov, zelených parkov a niekoľko z najpozoruhodnejších architektonických objektov na svete, ktoré si môžete vychutnať počas voľných chvíľ.

V tomto prípade sa oplatí nasledovať vychodené turistické chodníky. Zavedú Vás na pobrežie rieky Huangpu, kde sa prejdete medzi tradičnými gotickými budovami z 19. a 20. storočia. Ďalšou zastávkou bude scéna ako z iného sveta, kde sa nad Vami budú týčiť futuristické mrakodrapy štvrte Pudong. Zavítajte aj do francúzskej štvrte známej ako „French Concession“. Dláždené cesty Vás tu zavedú k vychyteným kaviarňam a umeleckým inštitúciám. Ak dostanete chuť na aperitív, vyvezte sa výťahom na 87. poschodie hotela Grand Hyatt Shanghai a vstúpte do prestížneho baru Cloud 9. Okrem vychladeného Martini Vám tento podnik ponúkne nezabudnuteľné výhľady, na neďalekú rieku.

Ak holdujete pikantným jedlám, navečerajte sa v romantickom prostredí reštaurácie Lost Heaven. Zoznámite sa tak s tradičnou kuchyňou juhozápadnej čínskej provincie Yunnan.

 

Singapur

Tento mestský štát ponúka rôznorodé rozptýlenia. Od rodinných plážových rezortov na ostrove Sentosa, až po zástup štýlových reštaurácií a barov v Čínskej štvrti.

Komplex parkov a záhrad s názvom Gardens by the Bay sa nachádza neďaleko hotela Marina Bay Sands. Tento priestor je ideálnym začiatkom Vašej prehliadky mesta. Vychutnáte si tu relaxačnú prechádzku medzi bujným rastlinstvom, stromovitými štruktúrami „SuperTrees“, ktoré poháňa slnečná energia, a atrakciami ako „Cloud Forest“ či „Flower Dome“. Návštevníkom Singapuru je dobre známa promenáda Haji Lane, na ktorej sú sústredené nevšedné obchody a malé kaviarne. Zbiehajú sa tu tiež nadšenci umenia a kreatívneho myslenia.

Keď zavítate do povestnej Čínskej štvrte, zistíte, že mnohé koloniálne budovy a tradičné čínske obchody boli zrekonštruované do podoby reštaurácií a barov. V podniku Operation Dagger si môžete vybrať zo širokej ponuky kreatívnych kokteilov a v reštaurácii The Coconut Club Vám miestni kuchári ponúknu tradičné kulinárske špeciality.

 

Peking

Mutianyu Schoolhouse Restaurant Company

Keď Vám praje počasie, najlepším spôsobom na spoznávanie Pekingu je cyklistický výlet naprieč ulicami mesta. Väčšina hotelov dokonca zahŕňa prenájom bicykla v cene izby. Pomocou príslušnej aplikácie si na viacerých miestach môžete požičať bicykel, ktorý znovu vrátite v cieli Vašej cesty.

Na dvoch kolesách sa jednoducho dostanete aj do najužších uličiek Pekingu. V jednej z nich narazíte napríklad na piváreň Great Leap Brewing, ktorá spája tradičné ingrediencie s moderným postupom výroby piva. Kvalitné a netradičné druhy kávy si môžete dopriať v kaviarni FIX.

Jednoznačne by ste nemali vynechať ani návštevu takzvaného Zakázaného mesta. Veľkým lákadlom je tiež reštaurácia Da Dong Roast Duck, kde Vám naservírujú tú najlepšiu pekinskú pečenú kačicu. Nachádza sa v nákupnom centre Jinbaohui Shopping v štvrti Dongcheng. Ak práve oslavujete úspešný obchod, navštívte suterén hotela Opposite House a usaďte sa v štýlovom interiéri reštaurácie Jing Yaa Tang.

V neposlednom rade by ste mali aspoň raz vystúpiť na Veľký čínsky múr. Vaším základným táborom sa môže stať luxusný hotel Brickyard, v ktorom si užijete patričný štýl a komfort. Je situovaný neďaleko menej navštevovaných častí múru Jiankou a Simatai, ktoré pochádzajú z éry dynastie Ming.

 

Bombaj

Taj Mahal Hotel.

Mali by ste si byť vedomí skutočnosti, že deň či dva v tomto meste Vám ani zďaleka neumožnia objaviť všetky jeho tajomstvá. Tiež je však pravdou, že tu môžete stráviť aj desať rokov, a predsa spoznáte iba jeho povrchovú štruktúru.

Hotely ako The Leela Mumbai a The Taj Mahal Palace Hotel majú veľmi vhodné umiestnenie a môžete sa z nich vydať na prehliadku ulice Chapel Street, ktorá je lemovaná pestrofarebnými nástennými maľbami.

Chor Bazaar je jedným z najväčších trhov v Ázii a nepochybne osloví všetky Vaše zmysly. Na juh od neho sa nachádza svetoznáma mešita Haji Ali Dargah a bývalá britská pevnosť Fort George, okolo ktorej sú sústredené krásy historickej časti tohto mesta.

Bombaj je jedným z hlavných kulinárskych miest na svete. Reštaurácia Trishna Vám ponúkne kraba s cesnakovým maslom a v podniku z 19. storočia s názvom Leopold Café môžete ochutnať cestoviny s kuracím mäsom a červenou paprikou. V mnohých bočných uličkách Vám malé stánky ponúknu tradičné palacinky známe ako „dosa“ či typické rôznorodé pochúťky s názvom „chaat“. Keď vysmädnete, na streche hotela Intercontinental sa nachádza bar Dome, v ktorom Vám naservírujú kvalitné vína a úžasný výhľad na neďalekú pláž.

 

Bangkok

Reštaurácia Issaya Siamese Club.

Vybavili ste svoje pracovné povinnosti v Bangkoku a máte čas nazvyš? To je dobré. Budete ho potrebovať. Preplnené ulice a hustá premávka spôsobia, že na presun medzi jednotlivými atrakciami budete potrebovať omnoho viac času, ako sa zdá. Pomôže Vám snáď metro a motorizované rikše.

Jednou z hlavných atrakcií je turistami často vyhľadávaný trh “Chatuchak Weekend Market“. Nadšenci histórie si nemôžu nechať ujsť návštevu Kráľovského paláca a múzea Jim Thompson House či obrovský chrám Wat Saket, ku ktorému vedie 344 schodov.

Na thajské jedlo sa jednoznačne vyberte do reštaurácie Issaya Siamese Club alebo do reštaurácie Nahm, ktorá sa nachádza v hoteli COMO Metropolitan Bangkok. Nič nepokazíte ani návštevou ocenenej reštaurácie Gaggan, ktorá už tri roky po sebe obsadila prvú priečku, v rebríčku 50 najlepších reštaurácií Ázie. Zdá sa, že šéfkuchár Gaggan Anand vie, ako uspokojiť svojich zákazníkov.

Nakoniec vyskúšajte bar Iron Fairies, za ktorého industriálnym štýlom interiérového dizajnu stojí svetoznámy Ashley Sutton.

 

Kuala Lumpur

Traders Hotel v meste Kuala Lumpur.

Kuala Lumpur sa vyznačuje efektívnou železničnou infraštruktúrou a dynamickou architektúrou. Je rýchlo sa rozvíjajúcim moderným mestom. Najzaujímavejšie sú však jeho historické časti.

Najlepším dopravným prostriedkom budú v tomto prípade Vaše vlastné nohy. Jednoducho tak navštívite hlavnú tržnicu postavenú v štýle Art Deco, hektickú Čínsku štvrť a pozoruhodnú Národnú mešitu.

V rodinnej reštaurácii Nasi Kandar Pelita Vám pripravia tradičné a cenovo dostupné pokrmy, kým podnik Bijan ponúka sofistikovanú malajzijskú kuchyňu. Jednou z Vašich priorít by mala byť prehliadka dvojice mrakodrapov Petronas Towers. Luxusné kokteily a výhľad na mesto si môžete vychutnať v bare s názvom SkyBar, ktorý sa nachádza na 33. poschodí hotela Traders.

Zvážte taktiež návštevu pláží súostrovia Langkawi a prehliadku historických pamiatok na ostrove Penang.

 

Tchaj-pej

Nočný trh Raohe v Tchaj-pej

Pokojný Tchaj-pej je mestom bublinkového čaju, pouličného jedla, nočných trhov, čínskych chrámov a svetoznámych knedličiek. Tie sú špecialitou reštaurácie Din Tai Fung, ktorá sa nachádza v štvrti Xinyi, neďaleko mrakodrapu Tchaj-pej 101.

Odporúčame Vám zažiť pouličné jedlo nočných trhov v štvrtiach Shida a Raohe. Ak preferujete stravovanie na úrovni, luxusná reštaurácia RAW ponúka miestne špeciality so štipkou francúzskej kuchyne. Na najvyšších poschodiach hotela W Taipei je umiestnená reštaurácia Yen, v ktorej sa spájajú prvky taiwanskej a kantonskej kultúry a vytvárajú avantgardné stravovacie zariadenie.

Múzeá a chrámy v Tchaj-peji sú najlepšími v celej Ázii. Navštívte chrám Longshan z 18. storočia a múzeá ako Chiang Kai-shek Memorial Hall či Národné palácové múzeum.

 

Tokio

Tokio – mesto nekonečných možností.

Aj v Tokiu je veľmi výhodné vydať sa na dobrodružstvo na dvoch kolesách. Spoločnosť Freewheeling Japan organizuje cyklistické prehliadky historickej štvrte Yanaka, chrámu z dynastie Meiji či známy park Setagaya.

Využite priaznivé počasie a relaxujte na tráve v parku Yoyogi, ktorý je situovaný v štvrti Shibuya. Často sa tu organizujú napríklad hudobné vystúpenia a módne prehliadky. Turistická kancelária Walk Japan Vám zase ponúkne pešie prechádzky, počas ktorých sa zoznámite s najpopulárnejšími atrakciami a niekoľkými menej navštevovanými štvrťami.

Po náročnom dni si môžete objednať kokteil v podniku Lounge Bar Prive, ktorý sa nachádza v hoteli Palace Hotel. Bar disponuje terasou, z ktorej sa Vám naskytne výhľad na záhrady cisárskeho paláca a panorámu Tokia.

 

Soul

Medzi hlavné atrakcie mesta Soul patrí palác Gyeongbokgung.

Soul je jedným z najväčších centier podnikania v Ázii. Rovnako sa však vyznačuje aj pozoruhodnou históriou, kultúrou a kuchyňou.

Väčšina mesta je pohodlne prepojená linkami metra. Jednoducho sa tak môžete premávať medzi chrámami Changdeokgung, Gyeongbokgung a piatou najvyššou budovou na svete – Lotte World Tower. Príjemné popoludnie môžete stráviť na brehu rieky Han či v parku Yongsan.

Umelecká štvrť Itaewon je vhodnou voľbou, ak obľubujete pouličné jedlo a nakupovanie. Oblasť Bukchon Hanok zase ponúka výlet do minulosti.

Kaviareň Onion v štvrti Seongsu-dong ponúka prvotriedne sladké pečivo. Myeongdong je chaotickou nákupnou štvrťou. Počas jej návštevy však narazíte na reštauráciu Jeonju Jungang Hoegwan, v ktorej ochutnáte miestnu špecialitu „bibimbap.“ Povestné knedličky a cestoviny Vám naservírujú v podniku Myeongdong Kyoja. Interiér luxusnej reštaurácie Kioku navrhol dizajnér Andre Fu – budete mať pocit, že sedíte uprostred autentického bambusového lesa.

 

Hongkong

Populárny hongkonský geopark.

Pracovné povinnosti Vás pravdepodobne zavedú do hongkonských štvrtí Central, Wan Chai alebo Tsim Sha Tsui. Preto Vám odporúčame stráviť voľný čas mimo centra tejto metropoly.

V oblasti Sai Kung sa Vám naskytne možnosť vychutnať si nezabudnuteľný výhľad na more a niekoľko reštaurácií špecializovaných na plody mora. Je tiež prvou zastávkou na ceste do svetoznámeho geoparku, ktorý je zapísaný v dedičstve UNESCO. Vyznačuje sa sopečnými útvarmi, ktoré sa tiahnu pozdĺž morského pobrežia. Medzi pokojnejšie oblasti hektického mesta patria parky ako Prince Edward Flower Market a Yuen Po Bird Garden. V štvrti Yau Ma Tei sa zase nachádza chrám Tin Hau a tržnica na ulici Temple Street. Nájdete tu aj retro kaviareň – Mido Cafe, ktorá je známa svojimi čajmi a sendvičmi.

Luxusnú kantonskú kuchyňu môžete ochutnať v reštauráciách Dim Sum Library a Mott 32. Ak preferujete uvoľnenú atmosféru, nabažíte sa jej v pobrežnej dedine Shek O v južnej časti Hongkongu.

Keď sa však nedokážete odtrhnúť od ruchu veľkomesta, navštívte parky ako Edward Youde Aviary a Hongkonský park. Návštevu mesta môžete ukončiť jedlom v podniku LockCha Tea House.

Zdroj: NYTimes, Bloomberg

Vstúpte s nami do finančného sveta

Chcete investovať alebo obchodovať s cennými papiermi? Alebo sa chcete iba ponoriť hlbšie do tajov finančného sveta? Nechajte nám váš kontakt a my sa s vami spojíme.

×

Kontaktujte nás

×
×