10 najlepších zamestnávateľov v Nemecku

11. 12. 2018

Populárna webstránka Glassdoor zhodnotila, že softvérová spoločnosť SAP bude v priebehu budúceho roka vôbec najlepším miestom, na ktorom sa budú môcť zamestnať obyvatelia Nemecka. Táto krajina však nie je jedinou, v ktorej tento líder v softvérových technológiách zastáva popredné postavenie.

V každoročnom rebríčku najlepších zamestnávateľov od agentúry Glassdoor sa nemecká vývojárska skupina umiestnila na prvej pozícii hneď v rámci piatich zoznamov z rôznych krajín, vrátane Francúzska a Spojeného kráľovstva. Hodnotenie spoločnosti Glassdoor uvádza, že zamestnanci spoločnosti SAP ju chvália za zamestnanecké benefity a pozitívnu pracovnú atmosféru, ktorá sa prejavuje na všetkých úrovniach zamestnaneckej hierarchie.

Rebríček 25 najlepších zamestnávateľov na území Nemecka však zahŕňa omnoho pestrejší zástup podnikov ako iba technologické spoločnosti. Medzi zamestnancami sa veľkej popularite tešia aj prepravné, poradenské a predajné firmy.

Agentúra Glassdoor pri posudzovaní jednotlivých zamestnávateľov prihliadala na spätnú väzbu, ktorú poskytli zamestnanci jednotlivých spoločností, ako aj hodnotenie na stupnici od 1 do 5 priradené každému podniku. V priebehu prieskumu bolo posúdených viac než 830 000 spoločností po celom svete, z ktorých 10 najlepších firiem prekonalo priemerné hodnotenie na úrovni 3,4 – každá zo spoločností, ktoré Vám predstavíme, dosiahla skóre prinajmenšom o hodnote 4,3.

Pozrite sa teda na 10 najlepších zamestnávateľov roku 2019 v Nemecku:

10. Continental

Na 10. priečke sa nachádza prvá z mnohých spoločností z automobilového sektoru. Spoločnosť Continental sa vo veľkej miere zameriava na vytváranie priekopníckych služieb a technológií s cieľom zlepšiť tento priemysel.

Operácie tejto spoločnosti sú rozmiestnené po celom svete a zamestnala viac ako 240 000. Zamestnanci automobilky sú pritom vedení k tom, aby vyznávali štyri kľúčové hodnoty: dôveru, vášeň pre víťazstvo, slobodu konania a následné prijímanie zodpovednosti a efektívnu spoluprácu. Hodnotenie agentúry Glassdoor poukazuje na pozitívnu zamestnaneckú kultúru, oddaný tím a možnosť pracovať flexibilne.

9. MHP – spoločnosť v správe Porsche

MHP zastáva vedúce postavenie v rámci IT procesov a poradenstva, pričom má pobočky rozptýlené v mnohých destináciách, vrátane Nemecka, Švajčiarska, Číny a USA. Spoločnosť sa vo veľkej miere sústreďuje na automobilový priemysel a zamestnancom ponúka výcvikové kurzy v rámci mnohých nových zručností. Agentúra Glassdor vyzdvihuje skvelý kolektív a inovatívnu atmosféru.

8. HelloFresh

Táto spoločnosť pôsobí na trhu kratšie ako desať rokov, ale už sa jej darí zásadne vplývať na vývoj služieb v rámci potravinárskeho priemyslu. Značka získala uznanie vo viac než 10 svetových krajinách, vrátane USA a Nového Zélandu. Zamestnanci v nemeckej centrále spoločnosti si pochvaľujú vysokú úroveň firemnej kultúry, pričom recenzie na portáli Glassdoor naznačujú, že v spoločnosti vládne jednotná tímová atmosféra a zamestnanci tu stále majú priestor na rast.

7. BMW

Ikonická automobilová spoločnosť je ďalším popredným aktérom z tohto sektoru, ktorý sa zapísal medzi najlepších zamestnávateľov v regióne. BMW Group v súčasnosti zahŕňa značky BMW, MINI a Rolls-Royce, pričom po celom svete zamestnala približne 130 000 ľudí.

Samotná spoločnosť víta vo svojich radoch všetky vekové skupiny, vrátane študentov, keďže ponúka učňovské programy a stáže pre ambicióznych mladých ľudí. Pokiaľ ide o firemné hodnoty, BMW vyzdvihuje päť kľúčových hodnôt: zodpovednosť, otvorenosť, dôveru, transparentnosť a uznanie.

6. Fraunhofer Society

Jedná sa o najväčšiu výskumnú organizáciu v Európe, ktorá spravuje viac ako 70 inštitútov a pobočiek v celom Nemecku a zameriava na rôzne odvetvia aplikovaného výskumu, vrátane energetiky, mobility, zdravia a životného prostredia. Zamestnala viac ako 25 000 ľudí s rozpočtom vo výške 2,3 miliardy eur, ktoré každý rok investuje do výskumu a vývoja. Zamestnanci spoločnosti chvália flexibilný harmonogram práce a silný tím.

5. Capco

Capco je globálnou poradenskou spoločnosťou so špecializáciou na management a technológiu. Za cieľom dokonalého plnenia požiadaviek svojich klientov najíma iba tých najkvalifikovanejších zamestnancov. Pritom však nevyžaduje iba to, aby jej zamestnanci konzultovali a plnili kľúčové úlohy, ale zároveň sa snaží podporovať inovácie a pomáhať zamestnancom rásť a zdokonaľovať sa v tom, čo robia.

Spoločnosť podľa svojej webstránky neuznáva „žiadnu nútenú hierarchiu“, čo znamená, že zamestnanci sú zodpovední za riadenie vlastnej kariéry a majú k dispozícii tréningové programy, ktoré pomáhajú zvyšovať ich výkon.

Podobné: 14 najväčších rodinných spoločností sveta

4. Daimler

Táto spoločnosť je jedným z popredných svetových výrobcov komerčných vozidiel a spravuje hneď niekoľko prestížnych značiek, vrátane Mercedes-Benz, Smart a FUSO.

Spoločnosť Daimler mala koncom roku 2017 na pracoviskách po celom svete viac ako 289 000 zamestnancov. Svojim zamestnancom poskytuje širokú škálu príležitostí, vrátane medzinárodných projektov, flexibilných pracovných modelov a individuálnych rozvojových programov.

3. Robert Bosch

Spoločnosť Bosch sa po celom svete preslávila technologickými produktmi a službami, ktoré ponúka. Disponuje teda pracovnou silou dostatočnou na to, aby si udržala konkurenčnú výhodu.

Bosch globálne zamestnáva viac ako 400 000 ľudí, svoj tím opisuje ako inovatívny a ponúka pracovné príležitosti pre ľudí zo všetkých vekových kategórií, od študentov stredných a vysokých škôl až po profesionálne pozície. Glassdoor uvádza, že zamestnanci si pochvaľujú mzdu a celkovú firemnú atmosféru.

2. Infineon Technologies

Na druhom mieste sa umiestnila spoločnosť Infineon, ktorá je popredným výrobcom polovodičových a systémových riešení. Vďaka pobočkám v Ázii, Európe, Severnej Amerike a ďalších regiónoch disponuje Infineon obrovskou pracovnou silou o hodnote viac než 37 000 ľudí, pomocou ktorých riadi svoje operácie. Zamestnanci spoločnosti ju na portáli Glassdoor opisujú ako miesto s priateľským prostredím a vynikajúcou tímovou mentalitou.

1. SAP

Nemecká spoločnosť SAP v tomto roku dosiahla na rebríčku portálu Glassdoor impozantný úspech. Nielenže sa stala najlepším zamestnávateľom vo svojej domovskej krajine, ale predpokladá sa, táto nemecká softvérová skupina bude dokonalým poskytovateľom zamestnania v priebehu roka 2019 aj na trhoch vo Francúzsku, USA, Kanade a Spojenom kráľovstve.

Čo je teda tajomstvom úspechu spoločnosti SAP? Po prvé, má úžasný celosvetový dosah. Spoločnosť totiž ponúka podporu viac ako 413 000 zákazníkom a za týmto cieľom zamestnala viac než 94 900 ľudí.

Spoločnosť SAP okrem toho každoročne investuje 100 miliónov dolárov do kariérneho rastu svojich zamestnancov a poskytuje im množstvo zdravotných benefitov, vrátane preplácania zubného poistenia a nákladov na starostlivosť o zrak.

Zdroj: Glassdoor, MarketWatch

Vstúpte s nami do finančného sveta

Chcete investovať alebo obchodovať s cennými papiermi? Alebo sa chcete iba ponoriť hlbšie do tajov finančného sveta? Nechajte nám váš kontakt a my sa s vami spojíme.

×

Kontaktujte nás

Osobné údaje v rozsahu meno, priezvisko a kontaktné údaje spracúvané na základe tohto kontaktného formuláru spracúva prevádzkovateľ Wealth Effect Management, o.c.p., a.s. a sú spracúvané v len za účelom spätného kontaktovania. Údaje vo vyššie uvedenom rozsahu spracúvame po dobu 5 rokov odo dňa ich získania. Bližšie informácie o spracúvaní osobných údajov sú uvedené pod kontaktným formulárom v Informácii o spracúvaní osobných údajov.

×
×