7 rozprávkových hradov na predaj

31. 5. 2018

Predstavovali ste si niekedy, že ste pánom či paňou prepychového sídla? Pozrite sa na niekoľko jedinečných luxusných nehnuteľností, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu. Môžu byť cestou k Vašim splneným snom, no na druhej strane sú drahšie ako samotné korunovačné klenoty. Prezrite si rozprávkové hrady, ktoré sú v súčasnosti na predaj.

Zámok Schaloen, Holandsko – $7,3 milióna

Toto prepychové sídlo je situované neďaleko holandskej obce Schin Op Geul a disponuje 37 spálňami. Nachádza sa na vlastnom ostrove, preto sa k nemu dostanete iba mostom, ktorý vedie ponad širokú vodnú priekopu. Pozemok okolo zámku s celkovou rozlohou 22 000 metrov štvorcových sa nachádza v srdci chránenej prírodnej rezervácie a dominujú mu profesionálne udržiavané trávniky.

Nehnuteľnosť bola skonštruovaná v roku 1656 a zahŕňa niekoľko menších úžitkových budov, z ktorých by sa bez problémov mohli stať samostatné obytné jednotky. V celom komplexe sa nachádza súhrnne 71 izieb, čo z neho robí dokonalý objekt pre realizáciu budúcich projektov.

Podobné: Ako postupovať v prípade, že náhle zbohatnete

Zámok v meste Tours, Francúzsko – $3,1 milióna

Tento úžasný zámok bol postavený v priebehu 18. storočia a dokonale pripomína kráľovské príbytky z animovaných rozprávok. Nachádza sa iba niekoľko minút cesty od historického francúzskeho mesta Tours. Prepychová nehnuteľnosť zahŕňa 1 860 metrov štvorcových obývateľného priestoru a takmer 70 000 metrov štvorcových okolitých pozemkov. V zámku sa nachádza vlastná kaplnka, ktorá je extravagantne vyzdobená v súlade s neogotickým štýlom. Jej dominantou sú jedinečné vitrážové okná, pričom celá kaplnka bola nedávno zreštaurovaná do svojej podoby z roku 1717.

Tri najvyššie poschodia zámku predstavujú obývaný priestor, kým nižšie podlažia zahŕňajú niekoľko kuchýň, práčovňu, kotolňu, konferenčné miestnosti a knižnicu s majstrovsky vyrezávaným dreveným kozubom. V zámku je v súčasnosti zriadený hotel – potenciálni záujemcovia o kúpu nehnuteľnosti ju môžu prebrať aj s existujúcim podnikaním, prípadne si môžu z francúzskeho zámku vybudovať najkrajšie súkromné sídlo v krajine.

Highlands Castle v štáte New York, USA – $12,8 milióna

Zámok Highlands Castle je pravdepodobne jedným z najvýnimočnejších sídiel, s ktorými sa stretnete. Kým väčšina podobných nehnuteľností je situovaná prevažne na území Európy, tento pozoruhodný objekt sa nachádza priamo v americkom štáte New York. Aby toho nebolo málo, bol postavený iba pred 30 rokmi.

Tento zámok doteraz síce plnil úlohu výhradne rodinného domu, má však obrovský potenciál stať sa luxusným hotelom. Niektoré z jeho prvkov zahŕňajú pompéznu vstupnú halu, starú knižnicu, divadelnú sálu a dva hosťovské domy. Táto 10-spálňová nehnuteľnosť je splneným snom mnohých rozprávkarov. Je situovaná na vrchole kopca a ponúka panoramatický výhľad na populárne jazero Lake George.

Zámok v provincii Como, Taliansko – $12,3 milióna

Como je provincia na severe Talianska v regióne Lombardsko. Historický zámok, ktorý sa tu nachádza, je možné opísať iba ako rozprávkový. Jeho výstavba sa datuje na rok 1149 a je magickým obrazom stredovekého života na najvyššej úrovni.

Interiéry tejto nehnuteľnosti sú verné zásadám výrazného neogotického štýlu. Prezentujú to ostro lomené oblúky, kupolovité stropy a trojlistové motívy. Takouto architektúrou je presiaknutý celý objekt. Ten zahŕňa 70 spální a v súčasnosti je v službách 4-hviezdičkového hotela, ktorý návštevníkom ponúka prístup do historických kúpeľov, reštaurácie a stredovekej bálovej siene. S dostatkom finančných prostriedkov je však jednoduché opätovne si tu zriadiť súkromný dom. Moderné vybavenie tohto zámku predstavuje veľký bazén, posilňovňu, tri vonkajšie tenisové kurty a prístup k prvotriednemu golfovému ihrisku.

Zámok v Limuzínsku, Francúzsko – $25 miliónov

Pripravte sa na to, že vo francúzskom regióne s názvom Limuzínsko Vás ohromí zámok, ktorý je ako vystrihnutý z legendy o kráľovi Artušovi. Táto jedinečná nehnuteľnosť predstavuje jeden zo štyroch zámkov zachovalých z 12. storočia. Podľa lokálnej legendy dokonca platí, že tento zámok je miestom posledného odpočinku kráľa Richarda Levie Srdce, ktorý bol poranený a umrel v neďalekom meste Chalus, počas roku 1199. Nepotvrdené zdroje hovoria o tom, že časti jeho tela sú dokonca pochované v samotných základoch nehnuteľnosti.

Na pozemku s celkovou rozlohou 164 hektárov sa nachádza niekoľko domov, stodôl a pohostinstvo, prirodzene po boku modernej výbavy potrebnej na prevádzku luxusného hotela alebo spravovanie domácnosti. Každá spálňa disponuje vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom a špičkovým klimatizačným systémom. Hlavná spálňa je snáď najpôsobivejšou izbou v sídle, k čomu prispieva baldachýnová posteľ, odhalená tehlová stena a výzdoba v stredovekom štýle. Táto spálňa ponúka prístup ako k vlastnej kúpeľni, tak aj k vírivej vani, saune a súkromnej jedálni.

Hrad v údolí Rýna, Nemecko – $3,56 milióna

Tento hrad v údolí rieky Rýn pochádza zo 14. storočia a v minulosti slúžil ako administratívne sídlo okolitého regiónu. Nehnuteľnosť je aj v súčasnosti v prvotriednom stave. Pred menej než rokom absolvovala kompletnú rekonštrukciu a je zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Hrad zahŕňa veľkú vstupnú halu, kupolovitý strop, súkromnú kaplnku a 23 spální, pričom jedna z nich je situovaná v stredovekej hradnej veži. Nehnuteľnosť je obklopená prírodou a ponúka dokonalý potenciál na zriadenie luxusného hotela, prípadne vybudovanie extravagantného sídla pre bohatých dobrodruhov.

Podobné: Moderné umenie a jeho význam pre bohatých zberateľov

Kaštieľ v regióne Indre, Francúzsko – $8,5 milióna

Tento kaštieľ z 15. storočia sa nachádza v oblasti Le Point Cretien Chabenet v rámci francúzskeho departementu Indre. Bol postavený v roku 1770, teda za vlády kráľa Ľudovíta XI. a pôvodne slúžil v úlohe pevnosti, ktorá mala ochrániť kráľovho hlavného poradcu. Nadšenci architektúry tu majú možnosť pozorovať klasické prvky európskych hradov, medzi ktoré patrí padací most, stredoveké veže a zrekonštruované klenuté stropy.

V kaštieli sa aktuálne nachádza luxusný hotel, ale nehnuteľnosť sa veľmi jednoducho dá premeniť na prepychové súkromné sídlo. Predajná cena objektu zahŕňa kaplnku, konferenčnú miestnosť, saunu, wellness centrum, vyhrievaný bazén, skleník a tenisový kurt.

Zdroj: Yahoo, MSN

Vstúpte s nami do finančného sveta

Chcete investovať alebo obchodovať s cennými papiermi? Alebo sa chcete iba ponoriť hlbšie do tajov finančného sveta? Nechajte nám váš kontakt a my sa s vami spojíme.

×

Kontaktujte nás

×
×