9 spoločností, ktoré hradia dovolenky svojich zamestnancov

19. 7. 2018

Tieto spoločnosti Vám pomôžu nájsť dokonalú rovnováhu medzi profesionálnym a súkromným životom.

Verte alebo nie, na svete existujú spoločnosti, ktoré pomáhajú svojím zamestnancom s úhradou ich dovolenky. Ak sa Vám to zdá ako nedosiahnuteľný sen, možno by ste mali prehodnotiť výber Vašej kariérnej cesty.

Internetový portál Glassdoor nedávno zverejnil zoznam podnikov, ktoré poskytujú finančnú pomoc pri plánovaní dovoleniek svojich zamestnancov, vrátane vyplácania príspevkov, zabezpečovania zliav a nahrádzania výdavkov. Webstránka FlexJobs, ktorá ľuďom pomáha nachádzať menej štruktúrované pracovné pozície bez stabilnej pracovnej doby, z tohto zoznamu vybrala deväť spoločností, ktoré zašli ešte o krok ďalej. Nielenže Vám prispejú na realizáciu Vašej vysnívanej dobrodružnej cesty, ale rovnako Vám ponúknu aj flexibilné pracovné príležitosti spojené s možnosťou vykonávať pracovnú náplň na čiastočný úväzok, prípadne bez potreby zdržiavania sa na jednom mieste.

Predstavujeme Vám teda deväť „flexibilných spoločností“, ktoré sa podieľajú na organizácii dovoleniek pre svojich zamestnancov. V čítaní však pokračujte na vlastnú zodpovednosť, pretože nesledujúce príklady vo Vás vzbudia vážne pochybnosti o skutočnej hodnote benefitov, ktoré Vám sprostredkuje súčasný zamestnávateľ.

Airbnb navádza zamestnancov k cestovaniu

Santorini.

Webová služba Airbnb už sprostredkovala ubytovanie nespočetnému množstvu zákazníkov. Ukazuje sa však, že keď sa jedná o cestovanie po svete, táto inovatívna spoločnosť ponúka istú asistenciu aj priamo svojím zamestnancom. Ľudia pracujúci pre tento podnik sú každoročne odmeňovaní cestovnými poukazmi v celkovej hodnote $2 000.

BambooHR ponúka svojím zamestnancom „uhradené platené dovolenky“

Turistka v Benátkach.

BambooHR je technologickou spoločnosťou, ktorá zdokonaľuje manažovanie ľudských zdrojov prostredníctvom moderného softvéru. Podobne ako Airbnb, aj táto firma svojím zamestnancom poskytuje ročný príspevok na dovolenku o hodnote $2 000. Spoločnosť nazýva tento systém „uhradenou platenou dovolenkou“.

Evernote dovoľuje zamestnancom vybrať si neobmedzene dlhú dovolenku

Namíbia.

Produktom spoločnosti Evernote je mobilná aplikácia, ktorá asistuje spotrebiteľom s organizáciou svojej práce a zapájaním sa do rôznych projektov. Vo veľkej miere sa však zaujíma aj o dobro svojich zamestnancov – dáva im totiž k dispozícii neobmedzený počet dovolenkových dní a každoročne im poskytuje príspevok na cestovanie vo výške $1 000.

Expedia poskytuje zamestnancom zľavy na svoje produkty

Thajsko.

Keď ste zamestnaní v sektore turistického ruchu, je veľmi pravdepodobné, že v porovnaní s rádovými turistami máte isté výhody. Dáva preto dokonalý zmysel, že spoločnosť Expedia, ktorá sa špecializuje na sprostredkovanie a rezerváciu ubytovania, pomáha svojím zamestnancom spoznávať svet. Zamestnanci tejto spoločnosti majú možnosť požiadať o ročné náhrady cestovateľských výdavkov vo výške $250 až $750 a zároveň si môžu rezervovať ubytovanie cez webstránku spoločnosti za zľavnenú cenu.

FullContact ponúka svojím zamestnancom štedré príspevky na cestovanie

Turista na útese Trolltunga v Nórsku.

Spoločnosť FullContact je úspešným technologickým podnikom, ktorý pomáha firmám a jednotlivcom so spravovaním pracovných vzťahov. Svojím zamestnancom každoročne ponúka príspevok vo výške závratných $7 500, ktorý je určený výhradne na cestovanie. Vedenie spoločnosti im dokonca počas trávenia dovolenkových dní úplne zakazuje pracovať.

Moz dáva zamestnancom dostatok času na dovolenku

Spoločnosť Moz, ktorá sa venuje vývoju a distribúcii marketingového softvéru, ponúka svojím zamestnancom mimoriadne objemné dovolenkové balíky. Ako zamestnanec tejto spoločnosti máte k dispozícii 21 dní dovolenky, sedem dní pracovnej neschopnosti, 10 platených dovolenkových dní a príspevok vo výške $3 000, ktorý je určený na pokrytie nákladov spojených s organizáciou Vášho dovolenkového plánu.

Aj TravelZoo nabáda svojich zamestnancov k cestovaniu

Turistka na Islande.

Sortiment spoločnosti Travelzoo v online prostredí sa nezameriava výlučne na dovolenkové zájazdy. Webstránka totiž okrem toho zhromažďuje aj ponuky zábavných inštitúcií a lokálnych podnikov. Aj v tomto prípade sa však jedná o spoločnosť, ktorá sa v nadpriemernej miere stará o svojich zamestnancov. Michael Stitt, ktorý je predsedom severoamerickej divízie tohto podniku, vysvetlil: „Naši zamestnanci majú k dispozícii príspevok na cestovanie v celkovej hodnote 1 500 dolárov a tri dni dovolenky navyše. Vedieme ich k tomu, aby si rezervovali pobyt v hoteli, vybrali si dovolenkový balíček, vydali sa na zaoceánsku plavbu či zážitkový let. Chceme, aby tiež vyskúšali služby, ktoré obvykle sprostredkujeme 28 miliónom zákazníkov po celom svete.“

Zamestnanci spoločnosti TripAdvisor si užívajú úžasné výhody

Machu Picchu.

Podobne ako Expedia, aj TripAdvisor ponúka svojim zamestnancom výhody, prostredníctvom ktorých majú možnosť cestovať po svete a na vlastnej koži otestovať sortiment služieb cestovateľského portálu. Zamestnanci tejto spoločnosti každým rokom dostávajú príspevok na dovolenku vo výške prinajmenšom $250. Čím dlhšie ste však zamestnaní v tejto spoločnosti, tým môže byť Váš príspevok vyšší. Zamestnanci navyše disponujú zľavami pri rezervácii ubytovania a zážitkov cez portál spoločnosti.

United Airlines ponúka zamestnancom zľavnené lety

Turistka pred archeologickým komplexom Petra.

Zamestnanci leteckej spoločnosti United Airlines síce trávia vo vzduchu veľa času, ale nie každá takto strávená chvíľa sa spája s výkonom zamestnania. Prepravca totiž ponúka svojim zamestnancom letenky v zľavnenej cene a možnosť cestovať lietadlom aj bez vopred uskutočnenej rezervácie.

Zdroj: Yahoo, MSN

Vstúpte s nami do finančného sveta

Chcete investovať alebo obchodovať s cennými papiermi? Alebo sa chcete iba ponoriť hlbšie do tajov finančného sveta? Nechajte nám váš kontakt a my sa s vami spojíme.

×

Kontaktujte nás

×
×