Britskí milionári a podnikatelia do 30 rokov

15. 5. 2018

Popredný britský magazín The Sunday Times každoročne zostavuje rebríček 1 000 najbohatších jednotlivcov v krajine. Najaktuálnejšia verzia tohto rebríčka sa objaví na verejnosti už v nedeľu 20. mája.

Magazín však uverejnil niektoré údaje už pred oficiálnym termínom. Verejnosť tak mala možnosť nahliadnuť do zoznamu najbohatších mladých podnikateľov Spojeného kráľovstva, ktorí ešte neprekročili vek 30 rokov. Súhrnné bohatstvo takýchto jedincov predstavuje pozoruhodných 230 miliónov britských libier.

Robert Watts, ktorý je zodpovedný za zostavovanie tohto zoznamu, uviedol: „Ak ste dosť dobrí, ste aj dosť starí. Mnohí z uvedených milionárov vykročili na cestu za úspešnou kariérou v mimoriadne mladom veku a narodili sa až po tom, čo bol zverejnený prvý zoznam najbohatších jedincov Spojeného kráľovstva v roku 1989. Ich osobné príbehy sú dokonalým dôkazom skutočnosti, že výborné študijné výsledky a vysokoškolské tituly nepredstavujú jedinú cestu za skutočným úspechom.“

Podobné: Ako postupovať v prípade, že náhle zbohatnete

Watts ďalej povedal: „Zásadný technologický pokrok spôsobil, že mladí ľudia majú možnosť rozbehnúť svoju vlastnú spoločnosť omnoho jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Budovanie úspešného podnikania si v súčasnosti vyžaduje iba počítač, mobilný telefón, predstavivosť a dostatočnú dávku odhodlania. Ďalšou neoceniteľnou výhodou modernej technológie je fakt, že pomocou nej môžete pútať pozornosť zákazníkov z celého sveta.“

Pozrite sa na mladých a úspešných ľudí, ktorí disponujú miliónovým majetkom už pred dovŕšením 30. roku svojho života.

8. Ben a Sean Saxbyovci – £16 miliónov

Meno: Ben a Sean Saxbyovci

Vek: Ben 29 rokov a Sean 26 rokov

Čistá hodnota majetku: 16 miliónov libier

Spoločnosť: MJS Construction

Sektor: Stavebníctvo

Bratia Saxbyovci disponujú súhrnným bohatstvom o hodnote 16 miliónov britských libier. Prevádzkujú a vlastnia takmer tretinu stavebnej spoločnosti MJS Construction, ktorá sídli v regióne Cambridgeshire a špecializuje sa na budovanie základov a konštrukciu s využitím železobetónu.

7. Akshay Ruparelia – £16 miliónov

Akshay Ruparelia.

Meno: Akshay Ruparelia

Vek: 19 rokov

Čistá hodnota majetku: 16 miliónov libier

Spoločnosť: Doorsteps

Sektor: Nehnuteľnosti

Ruparelia je jednoznačne najmladším človekom na tomto zozname. Pred 18 mesiacmi založil online realitnú kanceláriu s názvom Doorsteps, ktorá sídli v britskom meste Harrow. Tento krok sa mu podarilo vykonať pomocou príspevku od príslušníkov svojej rodiny, ktorí mu poskytli pôžičku o hodnote 7 000 libier. Spoločnosť Doorsteps vo svojich raných časov predávala niektoré nehnuteľnosti za mimoriadne nízku cenu 99 libier. V súčasnosti zamestnáva viac než 25 ľudí a v rámci svojho portfólia zahŕňa približne 2 000 nehnuteľností. Ruparelia vlastní 97% tejto spoločnosti a výška jeho majetku tak dosahuje úroveň 16 miliónov libier.

6. Nick D’Aloisio – £20 miliónov

Nick D’Aloisio.

Meno: Nick D’Aloisio

Vek: 22 rokov

Čistá hodnota majetku: 20 miliónov libier

Spoločnosť: Summly

Sektor: Internet

D’Aloisio je autorom spravodajskej aplikácie s názvom Summly, ktorú predal spoločnosti Yahoo za celých 30 miliónov dolárov už v čase, keď mal iba 17 rokov. V súčasnosti študuje filozofiu a informatiku na Oxfordskej univerzite a zároveň je investorom do spoločnosti DeepMind, ktorá vyvíja inovácie v oblasti umelej inteligencie. D’Aloisio v súčasnosti zhromažďuje finančné prostriedky na rozbehnutie projektu s názvom Sphere Knowledge, v rámci ktorého by mohli užívatelia nadväzovať kontakt s odborníkmi v akejkoľvek oblasti akademického či priemyselného života.

5. Carl Hartley – £23 miliónov

Predajňa Toma Hartleyho ponúka klientom luxusné superautá.

Meno: Carl Hartley

Vek: 30 rokov

Čistá hodnota majetku: 23 miliónov libier

Spoločnosť: Tom Hartley

Sektor: Predaj automobilov

Carl Hartley stojí na čele jednej z najuznávanejších predajní automobilov v Spojenom kráľovstve, ktorú v roku 1980 založil jeho otec Tom.

4. Amy Masonová a Tom Makin – £25 miliónov

Spoločnos Footasylum predáva športovú obuv.

Meno: Amy Masonová a Tom Makin

Vek: Amy 29 rokov a Tom 28 rokov

Čistá hodnota majetku: 25 miliónov libier

Spoločnosť: Footasylum

Sektor: Predaj

Súrodenci Amy Masonová a Tom Makin vlastnia po 7,47% v spoločnosti Footasylum, ktorej spoluzakladateľom je ich otec David Makin. Táto spoločnosť sa venuje predaju športovej obuvi, pričom prevádzkuje viac než 65 predajní a jej trhová kapitalizácia dosahuje úctyhodných 165 miliónov libier.

3. Joshua Stevens – £30 miliónov

Webová stránka spoločnosti One Retail Group.

Meno: Joshua Stevens

Vek: 29 rokov

Čistá hodnota majetku: 30 miliónov libier

Spoločnosť: One Retail Group

Sektor: Predaj

Spoločnosť One Retail Group vlastní až šesť spotrebiteľských značiek, medzi ktoré patrí napríklad značka domácich spotrebičov Pro Breeze a rekreačné príslušenstvo značky Active Era. Celkový objem predajov tejto spoločnosti v priebehu minulého roka dosiahol hodnotu 14 miliónov libier, kým zisky spoločnosti sa zdvojnásobili na hodnotu 3,3 milióna libier. Spoločnosť One Retail Group sídli v meste Hampstead a Stevens je jej výhradným majiteľom.

2. Jack Cator – £45 miliónov

Webstránka spoločnosti Hide My Ass.

Meno: Jack Cator

Vek: 29 rokov

Čistá hodnota majetku: 45 miliónov libier

Spoločnosť: HideMyAss!

Sektor: Softvér

Keď mal Cator iba 16 rokov, vytvoril virtuálnu súkromnú sieť s názvom HideMyAss!, aby tak obišiel filtre online obsahu, ktoré ho obmedzovali v jeho vtedajšej škole. V roku 2015 predal svoju spoločnosť za úžasných 40 miliónov libier.

Podobné: Mladí ľudia menia spôsob, ktorým bohatí spravujú svoj majetok

1. Alex Lovén – £55 miliónov

Alex Lovén je výkonným riaditeľom online predajnej spoločnosti Net World Sports.

Meno: Alex Lovén

Vek: 30 rokov

Čistá hodnota majetku: 55 miliónov libier

Spoločnosť: Net World Sports

Sektor: Predaj

Lovén založil spoločnosť Net World Sports v roku 2009 bezprostredne po tom, čo si na portáli eBay kúpil pálku na kriket a následne zisťoval jej veľkoobchodnú cenu. Jeho spoločnosť v priebehu rokov 2016 a 2017 vykázala predaje o objeme 20 miliónov libier, pričom celkový zisk z tohto obdobia predstavoval 5 miliónov libier. Lovén vlastní 99% spoločnosti, ktorá každoročne predá viac než 100 000 futbalových bránok.

Zdroj: Yahoo, Sunday Times

Vstúpte s nami do finančného sveta

Chcete investovať alebo obchodovať s cennými papiermi? Alebo sa chcete iba ponoriť hlbšie do tajov finančného sveta? Nechajte nám váš kontakt a my sa s vami spojíme.

×

Kontaktujte nás

×
×