Revolúcia v sporení – investovanie bez vstupného poplatku

Naši klienti sa už dávno presvedčili, že naše služby spája jedna podstatná vlastnosť – všetky posúvajú kvalitu a sprístupňujú moderné služby pre väčšiu škálu zákazníkov. Áno, služby wealth managementu sú zamerané na klientelu s väčším majetkom, to ale neznamená, že nedokážeme nájsť riešenia, ktoré sú vhodné aj pre širšiu verejnosť.

Slovenský finančný trh si prešiel neľahkým vývojom a napriek tomu, že nové technológie, digitalizácia a informačná revolúcia priniesla zefektívnenie každej oblasti nášho života, financie u nás tak trocha zaostávajú. Áno, máme mobilné bankovanie, dokonca banky, ktoré prakticky nemajú kamenné pobočky a veľa Slovákov využíva zahraničnú banku Revolut či N26. Na druhej strane ale stále naša schopnosť vytvárať si finančnú rezervu zaostáva či už percentom odkladaných peňazí, ale aj kvalitou služby či produktu, ktorý na to môžeme využiť.

Životné poistenia ako spôsob sporenia už máme našťastie z väčšej časti za sebou. Napriek tomu, že ešte nemálo zmlúv je živých, poisťovne sa už odkláňajú od tohto produktu a zamerali sa na kvalitnejšie rizikové poistky. Produkty, ktoré ich nahrádzajú v predajných sieťach veľkých multilevelových spoločností pokračujú  vo vyšliapanej ceste vysokých poplatkov na provízie, akurát s novou tvárou modernejších nástrojov.

Šetri si na lepšiu budúcnosť

Aj toto bola motivácia, pre ktorú sme sa rozhodli ukončiť pomalé znižovanie poplatkov a rozhodli sa sprístupniť produkt pravidelného sporenia (s možnosťou jednorazových vkladov) Save for Tomorrow každému. Od teraz si ho totiž môžete uzatvoriť online na wsign.wemocp.sk0% vstupným poplatkom, 0% výstupným poplatkom a poplatkom za správu od 0,48% po 0,96% ročne. Pokiaľ si to potrebujete ale preniesť do praktického života, poďme sa pozrieť na to, čo to pre Vás znamená.

Konečne sa nemusíte zaväzovať k tomu, že budete pravidelne posielať presnú sumu peňazí. Ak máte viac, pošlete viac, ak menej tak pošlete menej. Takisto sa nemusíte zaväzovať k žiadnej dĺžke investície. Aj keď sa Vás pri vypĺňaní dotazníku na predpokladaná dĺžku investovania pýtame a odporúčame Vám ju dodržať, pokiaľ budete peniaze potrebovať skôr, môžete ich kedykoľvek vybrať – úplne bez poplatku a na Vašom účte ich máte v priebehu dvoch týždňov. Plus, po jednom roku neplatíte ani 19% daň.

Pre Vás to teda znamená, že máte svoj osobný investičný účet, kam môžete posielať peniaze podľa uváženia, vyberať ich kedykoľvek ich potrebujete a nehrozí Vám žiadna pokuta za predčasný výber. A ešte lepšie – neplatíte žiaden vstupný poplatok, ktorý sa dokáže vyšplhať do výšky dvojročného vkladu a hodnotu, ktorú za tento poplatok klient má dostať väčšina sprostredkovateľov nie je schopná poskytnúť.

Prečo práve Save for Tomorrow?

Chcete si teda sporiť, viete, že Vám nebudeme účtovať žiadne nezmyselné poplatky, ale stále rozmýšľate, čo Vám investičné sporenie prinesie? Záleží od Vami zvolenej stratégie, ale môžete si byť istí, že v každej jednej máme najkvalitnejšie ETF, ktoré sme vyberali tak, aby prinášali klientom očakávaný rast pri čo najnižšom možnom riziku. Pre väčšinu z Vás bude najzaujímavejšia dynamická stratégia, s ktorou si dokážete sporiť napríklad na dôchodok. Investuje do ETF fondu kopírujúceho index S&P 500 s priemernou ročnou výkonnosťou od roku 1957 cca 8% p.a.

Pokiaľ by Vás zaujímalo, aký rozdiel dokáže spraviť zložené úročenie pri dlhodobom sporení, pozrite si stránku www.wem.sk/sft, kde si dokážete jednoducho vypočítať o koľko peňazí prichádzate pri odkladaní si „do pančuchy“. Výsledok Vás môže prekvapiť, no čaro dlhodobého sporenia spočíva hlavne v opakovanom úročení už raz zhodnotených peňazí. Čím skôr teda začnete odkladať efektívnejšie, tým skôr začne zložené úročenie pracovať aj vo Váš prospech.

 

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.