Investičné sporenie Save For Tomorrow

Zabezpečte si lepšiu budúcnosť

Na vašej budúcnosti záleží. Začnite si ju pripravovať čím skôr. So Save For Tomorrow si aj vy môžete zabezpečiť lepšiu budúcnosť pre seba či svojich blízkych. Dostupne, výkonne — a bez zbytočných poplatkov.

Zistite viac

Vypočítajte si svoj výnos so Save For Tomorrow

Výška mesačnej investície
Počet rokov sporenia
Vložená suma
37 440 €
Nasporená suma
47 440 €
Chcem si sporiť Chcem vedieť viac

Prečo si vybrať investičné sporenie Save For Tomorrow?

Pretože vás skutočne môže doviesť k lepšej budúcnosti. Na rozdiel od bežných spôsobov sporenia (ako napr. sporiace účty, termínované vklady, investičné životné poistenia) má pre vás totiž niekoľko dôležitých výhod:

Spoľahlivý partner

s dlhoročnými skúsenosťami

0 € vstupný poplatok

Nenechajte sa pripraviť o tisíce Eur

Výnosy až 9,54% ročne

Vyššie výnosy = lepšia budúcnosť

Bez viazanosti

Vkladajte a vyberajte ľubovoľné sumy, bez poplatkov

Jediný poplatok je za správu

A je najnižší na Slovensku

Otvorenie za 15 minút online

Aby ste si mohli ľahko začať sporiť

Je Save For Tomorrow aj pre vás?

Odpoveď je jednoduchá — ak sa nájdete
v jednej z týchto oblastí, Save For Tomorrow je aj pre vás:

Chcem si zabezpečiť rodinu a bývanie

a vytvoriť si základ pre svoj dom či byt

Chcem si vytvoriť finančnú rezervu

a mať zabezpečenie pre neočakávané okolnosti

Chcem sa postarať o budúcnosť mojich detí

a prispieť im na prvé auto, bývanie či školu

Chcem si zaistiť dobrý dôchodok

a prežiť peknú a hodnotnú starobu

Chcem si vytvoriť pasívny príjem

a využiť možnosti finančnej slobody

Ako funguje investičné sporenie Save For Tomorrow

Kým si začnete sporiť, tu sú najdôležitejšie veci, ktoré potrebujete vedieť o Save For Tomorrow a o tom, ako vám pomôže zabezpečiť si budúcnosť.

Sporte si výnosne, zabezpečte si budúcnosť

Podľa zvolenej investičnej stratégie môžu vaše peniaze zarábať až 9,54 % ročne. To je významne viac, ako viete získať na bežnom sporiacom účte, termínovanom vklade či dokonca zastaralom a pre vás naozaj nevýhodnom investičnom alebo kombinovanom životnom poistení.

Vyššie výnosy + 0% daň z vašich výnosov + žiadne zbytočné poplatky = viac peňazí pre vás a vašu budúcnosť.

3 stratégie pre vaše potreby a možnosti

Pri Save For Tomorrow máte na výber z 3 investičných stratégií, ktoré zohľadňujú vaše rozdielne potreby a možnosti:

Dynamická stratégia pre nadštandardné zhodnotenie

Dynamická stratégia vám umožňuje, aby ste z dlhodobého hľadiska dosiahli nadštandardné zhodnotenie a teda lepší výnos. Tieto výsledky dosahujeme investovaním do akciových indexov, akými sú napr. S&P 500, STOXX Europe 600 či MSCI World.

Dynamická stratégia je vhodná obzvlášť vtedy, ak plánujete investovať dlhodobo a máte na svoje sporenie dostatok času.

Vyvážená stratégia pre diverzifikáciu a nižšie riziko

Pri vyváženej investičnej stratégii je cieľom znížiť celkové riziko vašej investície prostredníctvom širokej diverzifikácie v rámci globálnych finančných trhov. Pre tento účel sú investície vložené do akciových, ako aj do dlhopisových indexov.

Vyvážená stratégia vám prinesie priemerné výnosy s nižším rizikom a je vhodná, ak chcete investovať v strednodobom horizonte.

Konzervatívna stratégia pre nízke riziko a vysokú stabilitu

Pri konzervatívnej stratégii je hlavným cieľom dosahovať stabilné, konzervatívne výnosy a uchovať hodnotu vašich investícií aj v prípade nepriaznivej globálnej ekonomickej situácie. Financie sú preto investované do málo rizikových aktív v rámci peňažných trhov, ktoré sa vyznačujú nízkou volatilitou a rizikom.

Konzervatívna stratégia je vhodná, ak budete sporiť krátkodobo a chcete si predovšetkým ochrániť svoju investíciu.

Výnosné a pritom dostupné investovanie do ETF fondov

So Save For Tommorow investujete do tzv. ETF fondov. Vďaka tomu môžete aj vy investovať do najväčších spoločností na svetovom akciovom trhu — a pritom výnosne a dostupne — bez minimálnej požadovanej výšky investície.

ETF fondy zároveň predstavujú dlhodobo výnosnú formu investovania. Najlepšie je nastaviť si pravidelný trvalý príkaz, sporiť dlhodobo — a sledovať, ako hodnota vašej investície narastá.

Ako si môžete sporiť

Sporte si výnosne, flexibilne, bez viazanosti — a bez zbytočných poplatkov

Hoci pravidelnosť (a dĺžka) je pri sporení dôležitá, so Save For Tomorrow môžete kedykoľvek (a bez poplatku) peniaze vyberať či naopak vložiť extra peniaze a navýšiť tak váš budúci výnos.

Nenechajte sa na poplatkoch pripraviť o tisíce Eur

Hoci sú vstupné poplatky na Slovensku bežné, sú tiež pre vás v skutočnosti škodlivé a pripravujú vás často až o tisíce Eur, ktoré by ste mohli zarobiť navyše.
Je to kvôli tomu, že kvôli nim prichádzate o tzv. výnos z výnosu. Povedané jednoducho, vstupný poplatok vás pripravuje o veľa peňazí, ktoré by ste mohli zarobiť — a pripraviť si tak lepšiu budúcnosť.

Save For Tomorrow je prvé a v súčasnosti jediné investičné sporenie, ktoré vám umožňuje sporiť úplne bez vstupného poplatku — a zarobiť tak viac peňazí pre seba a svoju rodinu.

Navyše, So Save For Tomorrow neplatíte ani žiadne poplatky za vklady a výbery, platíte jediný poplatok — poplatok za správu. A ešte aj ten je najnižší na celom slovenskom trhu.

Kto stojí za Save For Tomorrow

Investičné sporenie Save For Tomorrow vytvorila spoločnosť Wealth Effect Management. Vznikli sme preto, aby sme ľuďom pomáhali budovať ich bohatstvo a naplniť ich finančné ciele — a ukázali, že sa to dá robiť s charakterom a integritou.

To je náš hlavný cieľ.
To je dôvod, prečo sme tu.

Z rovnakého dôvodu sme tiež vytvorili Save For Tomorrow. Aby si každý mohol zabezpečiť lepšiu budúcnosť pre seba a svojich blízkych.

Peter Štadler podpis

Peter Štadler

CEO, Founder

Spoľahlivosť

13 rokov skúseností

Istota

Sme regulovaní NBS

Výsledky

Viac ako 4 100 spokojných klientov od roku 2007

Férovosť

0€ vstupný poplatok

Dostupnosť

Online aplikácia a klientská zóna

Najčastejšie
otázky o sporení
Save for Tomorrow

Ako môžem začať sporiť so Save For Tomorrow?

Investičné sporenie Save For Tomorrow si môžete otvoriť jednoducho za 15 minút online — stačí kliknúť na tento link. Pre otvorenie budete potrebovať váš občiansky preukaz a výpis z bankového účtu, a pre overenie mať po ruke mobilný telefón.

Ak by ste mali doplňujúce otázky, môžete nás kontaktovať na +421 908 054 549 alebo na frontoffice@wemocp.sk.

Čo je “investičná stratégia”?

Investičná stratégia určuje, kam ako správca vašich peňazí môžeme investovať vaše peniaze. V prípade investičného sporenia Save For Tomorrow sú to vždy ETF fondy, ktoré podľa zvolenej stratégie vyberáme na základe vášho rizikového profilu a vašich preferencií.

Ako si vyberiem správnu investičnú stratégiu?

Je viacero faktorov, ktoré ovplyvňujú správny výber vašej stratégie, pričom jeden z hlavných je váš rizikový profil. Počas registrácie do Save For Tomorrow vyplníte investičný dotazník, z ktorého sa dozviete, do ktorej skupiny investorov patríte a ktorá investičná stratégia je pre vás vhodná.

Ak by ste naďalej mali otázky a neboli si istí svojím výberom, kontaktujte nás prosím na +421 908 054 549 alebo na frontoffice@wemocp.sk.

Ako sú moje peniaze chránené?

Všetky vklady sú chránené do výšky 50 000,- € prostredníctvom Garančného fondu investícií. Táto ochrana sa však nevzťahuje na pokles hodnoty vašej investície.

Čo robiť, keď neviem dokončiť online uzatvorenie zmluvy alebo ak som sa pomýlil?

Vždy vám radi pomôžeme. Ak by ste mali akékoľvek doplňujúce otázky, potrebovali čokoľvek objasniť alebo pomôcť uzatvoriť zmluvu, obráťte sa na nás na +421 908 054 549 alebo na frontoffice@wemocp.sk.

Je sporenie aktívne hneď po dokončení online registrácie?

Online registrácia je prvý krok, vašu zmluvu ešte následne skontrolujeme a budeme vás kontaktovať, aby sme si overili vašu totožnosť počas online videohovoru.

Hoci teda nemôžete sporiť a investovať so Save For Tomorrow okamžite po registrácii, urobili sme všetko preto, aby ste nemuseli nikam chodiť a aby bol celý proces registrácie najhladší a najrýchlejší, ako sa dá.

Ako môžem sledovať stav svojho účtu a vývoj môjho portfólia a sporenia?

Zistíte ho vždy v klientskej zóne na https://clientzone.wemocp.sk/. Zároveň vám každý štvrťrok pošleme komplexný výpis vášho majetkového účtu.

V tomto výpise uvidíte stav vášho portfólia k danému dátumu a tiež všetky transakcie, poplatky a pohyby na účte.

Aké sú minimálne vklady pri investičnom sporení Save For Tomorrow?

Aby vaše investičné sporenie prinášalo dobré výsledky, odporúčame vám nastaviť si pravidelnú minimálnu výšku sporenia 100 eur mesačne.

Save For Tomorrow sme však pre vás zostavili tak, aby ste neplatili žiadne poplatky za vklady a výbery, preto môžete kedykoľvek naraz poslať aj menšiu či väčšiu sumu.

Okrem pravidelného prispievania tak môžete ľubovoľne — a samozrejme bez poplatku — kedykoľvek poslať na váš účet extra peniaze, navýšiť si tak váš budúci výnos a prispieť k tomu, aby ste si zabezpečili svoju budúcnosť.

Dozviem sa, čo sa deje s  mojimi peniazmi potom, ako ich vložím na investičné sporenie Save For Tomorrow?

Dostanete od nás e-mailom vždy 2 potvrdenia: Prvé je potvrdenie o prijatom vklade — keď vaše peniaze dostaneme na účet, druhé je potvrdenie o nákupe cenných papierov — keď vaše peniaze zainvestujeme.

Môžem si do môjho portfólia vybrať konkrétne ETF?

Investičné sporenie Save for Tomorrow poskytujeme ako službu riadeného portfólia — čo znamená, že sme zodpovední za výber jednotlivých ETF, ktoré klientom nakupujeme.

Môžete si však vybrať jednu z 3 investičných stratégií a tak si zabezpečiť, že pre vás budeme nakupovať vhodnú triedu ETF fondov.

Aká je likvidita mojej investície? Kedy môžem po ukončení sporenia očakávať peniaze na mojom účte?

ETF fondy, do ktorých investuje Save For Tomorrow, patria medzi najlikvidnejšiu triedu aktív. Konkrétne trvanie spracovania pokynu, odpredaj vašej investície a  následný presun prostriedkov na váš klientský účet sa však nedá presne načasovať — môžete však počítať, že peniaze budete mať pripísané na vašom účte v  rozmedzí 2 až 10 dní.

Môžem využívať viac investičných stratégii?

Áno, počet investičných stratégií na klienta nie je nijako obmedzený, tú istú stratégiu si však nemôžete uzatvoriť viackrát.

Pokiaľ by ste vo svojom investičnom sporení chceli využívať viac stratégií, kontaktujte nás prosím na +421 908 054 549 alebo na frontoffice@wemocp.sk.

Môžem previesť svoje peniaze medzi stratégiami?

Áno, peniaze môžete medzi jednotlivými stratégiami ľubovoľne presúvať zadaním pokynu. Pre viac informácií nás prosím kontaktujte na +421 908 054 549 alebo na frontoffice@wemocp.sk.

Môžem stanoviť oprávnenú osobu?

Áno, môžete. Oprávnená osoba potom môže vykonávať nasledovné:

  • Zadávať pokyn na prevod peňazí medzi stratégiami
  • Komunikovať s nami v rovnakom rozsahu ako klient — teda vy
  • Prijímať doručované písomnosti adresované vám ako klientovi

Oprávnená osoba však nemá právo na:

  • Zadávať pokyn na prevod alebo výber vašich finančných prostriedkov
  • Zadávať pokyn na zmenu alebo doplnenie bankového účtu klienta
  • Uzatvárať akékoľvek dodatky k vašej zmluve
  • Vykonávať zmenu alebo doplnenie údajov klienta

Kedy môžem zrušiť svoje investičné sporenie?

Môžete ho zrušiť kedykoľvek, bez udania dôvodu. Okrem zrušenia vášho sporenia z neho tiež môžete vybrať všetky financie a  ponechať si tento účet naďalej aktívny.

Pri oboch spôsoboch však neplatíte žiadny poplatok — Save For Tomorrow sme vytvorili tak, aby bol skutočne čo najvýhodnejší pre vás.

Čo ak tento mesiac nemám voľné peniaze na pravidelnú investíciu?

Jednoducho tento mesiac peniaze nepošlete. Hoci pravidelnosť (a dlhodobosť) sú pri sporení a investovaní dôležité, dobre rozumieme tomu, že život prináša rôzne situácie.

Preto so Save For Tomorrow môžete každý mesiac poslať na váš sporiaci účet akúkoľvek sumu uznáte za vhodnú — aj 0 €.

A nemusíte v žiadnom prípade obávať pokút, poplatkov či zrušenia zmluvy. Save For Tomorrow je tu pre vás, nie vy pre Save For Tomorrow.

Môžem jednorazovo vložiť extra peniaze?

Áno, so Save For Tomorrow môžete na svoj účet kedykoľvek a úplne bez poplatku vložiť ľubovoľnú sumu navyše.

Môžete si teda sporiť tak, ako vám to bude vyhovovať — pravidelne, občasne, a tiež vkladať extra peniaze a navýšiť si tak svoj výnos. Save For Tomorrow sme vytvorili tak, aby vám pomohol zabezpečiť si finančnú budúcnosť.

Čo ak už mám iné investičné sporenie a  chcem ho preniesť do Wealth Effect Management?

Najlepšie bude, ak sa s nami predtým spojíte. Budeme tak vedieť vyhodnotiť, či je to pre pre vás naozaj ten najvýhodnejší krok a zároveň vám radi pomôžeme so všetkým potrebným.

Spojiť sa s nami môžete na +421 908 054 549 alebo na frontoffice@wemocp.sk.

Má Wealth Effect Management potrebnú licenciu na poskytovanie investičného sporenia?

Spoločnosť Wealth Effect Management o.c.p., a.s. má licenciu obchodníka s  cennými papiermi a  je plne regulovaným subjektom pod dohľadom Národnej banky Slovenska. Naša licencia zahŕňa aj poskytovanie služby riadenia portfólia, kam spadá aj investičné sporenie.

Začnite si pripravovať lepšiu budúcnosť už dnes

Nemáte na čo čakať. Save For Tomorrow je výnosné a dostupné sporenie — bez viazanosti a bez zbytočných poplatkov

Chcem si začať sporiť

Máte ešte ďalšie otázky?

Určite nám napíšte, radi vám na ne odpovieme.