Amirali Khalegi – baví ma stretávať milých a ústretových ľudí

 Amirali Khalegi je ďalším novým kolegom na pozícií Private Wealth Manager. Na starosti má akvizíciu a starostlivosť o klientov a prináša cenné skúsenosti zo západného trhu – Kanady.

Povedz nám viac o tvojej ceste. Čo ťa priviedlo až k nám?
Narodil som sa v Iráne a takisto som tu prežil celé detstvo. Keď som mal 17, presťahoval som sa do Kanady, aby som študoval na University of British Colombia aplikovanú fyziku. Rýchlo som si ale v pracovnom prostredí uvedomil, že mojou vášňou sú financie, lepšie povedané finančné modelovanie.

Prečo si sa rozhodol práve pre financie?
Je to ideálny prierez medzi technickým zázemím a spoločenskou štruktúrou. Práve tá spoločenská štruktúra mi chýbala vo fyzike, ktorá je až príliš technická. Takisto mám pocit, že cez financie dokážem priniesť ľudom viac reálnej hodnoty, najmä pri práci s klientmi.

Ako sa ti podarilo presedlať medzi takýmito odlišnými sektormi?
Keďže nemajú moc spoločné, za najlepší začiatok som považoval ďalšie štúdium. Moja cesta viedla do Holandska, kde som vyštudoval finančný manažment. Vďaka tomu som dostal prvú prácu vo finančníctve v Royal Bank of Canada. Môj podnikateľský duch ma vždy ale lákal pôsobiť na trhu, ktorý má ešte stále priestor rásť. Miesto, kde by som sa mohol naplno realizovať a tvoriť. Vďaka svojej žene, ktorá je Slovenka, som sa dozvedel o presne takejto krajine – Slovensko.

Čo ti je na financiách najbližšie?
Nevyspytateľnosť a nepredvídateľnosť ľudí. Priblížim to cez moje skúsenosti z fyziky. Väčšina vecí sa riadi zákonmi fyziky a vďaka tomu dokážeme napríklad predpovedať počasie, či spoľahnúť sa na statiku budovy. S ľuďmi je to odlišné – každý človek sa riadi hlavne samým sebou a každá skúsenosť je jedinečná. Preto aj práca s každým klientom je úplne jedinečná.

Ako vnímaš rozdiely medzi finančným svetom v Kanade a na Slovensku?
Slovensko sa ešte stále rozvíja a napreduje. Myslím si, že potrebuje spoločnosti ako WEM, aby sa dokázalo dostať na úroveň viac rozvinutých trhov ako je Kanada. Naozaj si myslím a oceňujem, že WEM prináša západnú úroveň služieb a produktov na lokálny trh. To je to, čo ho posúva správnym smerom.

Čo sa ti najviac páči na živote na Slovensku?
Príroda a ľudia. Cítim sa tu veľmi príjemne a ľudia sú veľmi milí. Veľmi často chodíme na túry po strednom a východnom Slovensku, odkiaľ je moja žena. Baví ma objavovať krásne zákutia, hlavne pokiaľ vždy stretneme milých a ústretových ľudí.

Keď sa povie bohatstvo, čo si ty ako Wealth Manager pod tým predstavíš?
Bohatstvo je relatívne slovo. Každý ho vníma inak. Pre mňa je to schopnosť dosiahnuť svoje ciele. Teda ak som dosiahol svoje ciele, považujem sa za bohatého. Preto je podstatné poznať každého klienta do detailu, poznať životné ciele a pracovať s nimi. Zameraním sa na ciele dokážem klientovi poskytnúť relevantnejšiu pridanú hodnotu, ako keby som pozeral len na výšku majetku.

Ktorá časť investičného sveta je ti najbližšia?
Rozvíjajúce sa trhy. Dva dôvody – veľké možnosti rastu. Žijeme vo svete, kedy dokážeme zdieľať informácie jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Rozvojové trhy môžu z týchto informácií ťažiť tým, že budú využívať, čo funguje v rozvinutých trhoch a generovať tým zaujímavé zisky. Druhým je, že rozvojové trhy dokážu byť silným nástrojom pre diverzifikáciu a risk management.

 

Ďakujem za rozhovor!

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.