Analytici z Wall Street odporúčajú: Investujte do akcií týchto spoločností

Obchodný spor medzi Spojenými štátmi a Čínou sa naďalej rozrastá. Preto analytici z Wall Street odporúčajú investovať do firiem, ktoré prinášajú istotu a majú potenciál rásť.

Five Below

Hoci maloobchodníkov ohrozujú Trumpove clá, napriek tomu sa trendom stávajú diskontné reťazce s dovážaným tovarom.

V tomto segmente sa pohybuje aj spoločnosť Five Below, ktorá má vo svojej ponuke oblečenie, kozmetiku, doplnky alebo dekorácie, a to vždy maximálne za päť dolárov.

Ako tvrdia samotní zástupcovia firmy, ich stratégia znižovania cien je agresívna pričom spoločnosť poskytuje atraktívne zhodnotenie s ďalšími možnosťami rastu.

Podľa analytika investičnej banky Wells Fargo je Five Below presvedčivým investičným nápadom najmä z troch dôvodov. Diskont pristupuje agresívne k znižovaniu cien.

Druhým dôvodom je nový koncept Ten Below, ktorý funguje na podobnom princípe s tým rozdielom, že v ponuke bude tovar za maximálne desať dolárov.

No a napokon do tretice je to pravdepodobný prechod na plošnú celoštátnu televíznu reklamu. Všetky tieto katalyzátory rastu by sa mali prejaviť už do roku 2020 a to tak vo výnosoch, ako aj v ziskoch spoločnosti. 

Odhadovaná cena akcie vo Five Below je 140 dolárov. Predpokladaný nárast ich hodnoty je 10 %.

Dexcom

Do roku 2020 chce firma Dexcom predviesť svoj najnovší prístroj na monitorovanie hladiny glukózy s názvom G7.

Progresívne inovácie a požiadavka na nepretržité sledovanie hladiny cukru v krvi sú dôvodmi, pre ktoré má firma Dexcom veľký potenciál rásť a zvyšovať svoju hodnotu.

Miernym rizikom pre firmu môže byť uvedenie novej verzie glukometrov od značky Libre, no podľa analytikov od Piper Jaffray pôjde len o krátkodobú záležitosť.

Z dlhodobého hľadiska bude pre investorov výhodnejšou voľbou spoločnosť Dexcom. Očakávaná cena za akciu je 175 dolárov. Predpokladaný nárast je 14 %.

OneSpaWorld Holdings

Spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním kúpeľných služieb na výletných lodiach, dosahuje výrazný rast peňažných tokov.

Počas nasledujúcich troch rokov má podľa odborníkov z investičnej banky Stifel cash-flow narásť približne o 20 %. Preto sa nemožno diviť, že OneSpaWorld je v segmente cestovania považovaná investormi za veľkú príležitosť. 

Či už v krátkodobom alebo dlhodobom horizonte, investovanie do jej akcií sa podľa finančníkov jednoznačne vyplatí. Predpokladaná cena za akciu sa pohybuje na úrovni 19 dolárov.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.