Analytici z Wall Street odporúčajú: Investujte do akcií týchto spoločností

Analytici z Wall Street odporúčajú: Investujte do akcií týchto spoločností

Obchodný spor medzi Spojenými štátmi a Čínou sa naďalej rozrastá. Preto analytici z Wall Street odporúčajú investovať do firiem, ktoré prinášajú istotu a majú potenciál rásť.

Five Below

Hoci maloobchodníkov ohrozujú Trumpove clá, napriek tomu sa trendom stávajú diskontné reťazce s dovážaným tovarom.

V tomto segmente sa pohybuje aj spoločnosť Five Below, ktorá má vo svojej ponuke oblečenie, kozmetiku, doplnky alebo dekorácie, a to vždy maximálne za päť dolárov.

Ako tvrdia samotní zástupcovia firmy, ich stratégia znižovania cien je agresívna pričom spoločnosť poskytuje atraktívne zhodnotenie s ďalšími možnosťami rastu.

Podľa analytika investičnej banky Wells Fargo je Five Below presvedčivým investičným nápadom najmä z troch dôvodov. Diskont pristupuje agresívne k znižovaniu cien.

Druhým dôvodom je nový koncept Ten Below, ktorý funguje na podobnom princípe s tým rozdielom, že v ponuke bude tovar za maximálne desať dolárov.

No a napokon do tretice je to pravdepodobný prechod na plošnú celoštátnu televíznu reklamu. Všetky tieto katalyzátory rastu by sa mali prejaviť už do roku 2020 a to tak vo výnosoch, ako aj v ziskoch spoločnosti. 

Odhadovaná cena akcie vo Five Below je 140 dolárov. Predpokladaný nárast ich hodnoty je 10 %.

Dexcom

Do roku 2020 chce firma Dexcom predviesť svoj najnovší prístroj na monitorovanie hladiny glukózy s názvom G7.

Progresívne inovácie a požiadavka na nepretržité sledovanie hladiny cukru v krvi sú dôvodmi, pre ktoré má firma Dexcom veľký potenciál rásť a zvyšovať svoju hodnotu.

Miernym rizikom pre firmu môže byť uvedenie novej verzie glukometrov od značky Libre, no podľa analytikov od Piper Jaffray pôjde len o krátkodobú záležitosť.

Z dlhodobého hľadiska bude pre investorov výhodnejšou voľbou spoločnosť Dexcom. Očakávaná cena za akciu je 175 dolárov. Predpokladaný nárast je 14 %.

OneSpaWorld Holdings

Spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním kúpeľných služieb na výletných lodiach, dosahuje výrazný rast peňažných tokov.

Počas nasledujúcich troch rokov má podľa odborníkov z investičnej banky Stifel cash-flow narásť približne o 20 %. Preto sa nemožno diviť, že OneSpaWorld je v segmente cestovania považovaná investormi za veľkú príležitosť. 

Či už v krátkodobom alebo dlhodobom horizonte, investovanie do jej akcií sa podľa finančníkov jednoznačne vyplatí. Predpokladaná cena za akciu sa pohybuje na úrovni 19 dolárov.

Ďalší článok

Získajte prehľad o dianí vo finančnom svete

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla.