COVID-19 Možná liečba

COVID-19 Možná liečba 

Denný update 17. Apríl

 

DENNÉ ZMENY: S&P 500 +0.58% EUROSTOXX 600 +0.58%

Americký akciový trh spolu s európskym ekvivalentom vo štvrtok ukončil obchodovací deň v zelenej zóne. Celý deň bolo obchodovanie na americkej burze volatilné, čo spôsobili hlavne slabé makroekonomické dáta potláčajúce rast viacerých spoločností. Za 4 týždne stratilo 22 mil. Američanov prácu a malobchodné tržby hlásili za posledný mesiac najväčší prepad v histórií. Napriek tomu NASDAQ Composite narástol o viac ako 1,5%.

 

Donald Trump oznámil guvernérom, že niektoré štáty budú môcť otvoriť podniky a školy 1. mája, keď vypršia nariadenia o spoločenskom odstupe.

 

Okrem toho pred spustením obchodovania s futures americké akcie zaznamenali nárast po správe, že liek od Gilead Sciences sa javí ako efektívna liečba koronavírusu. Hodnota akcií Gilead poskočila o 16,41% ako reakcia na správy STAT, že pacientom s koronavírusom v nemocnici mesta Chicago, liečených skúšobným liekom Remdesivir sa začali vážne príznaky ochorenia rýchlo vytrácať.  

 

Tieto novinky dodávajú nádej, že nie len vývin vakcíny, ale aj efektívna liečba môže prispieť k rýchlejšiemu reštartu ekonomík.

COVID-19 UPDATE

Čo sa šírenia vírusu týka, väčšina nových prípadov bola zaznamenaná v Spojených štátoch (+ 29 567), Francúzku (+17 164) a Turecku (+4 801). Celkový počet nakazených v USA prekročil hranicu 670 tisíc.

 

Prípady

2,190,010

Vyliečení

553,650

Úmrtia

147,010

 

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.