Nádej pre znovuotvorenie ekonomiky

Nádej pre znovuotvorenie ekonomiky

DENNÝ UPDATE 28. Apríla

 

DENNÉ ZMENY:  S&P 500 +1.47%   EUROSTOXX 600 +1.77%

 

Svetové trhy začali týždeň rastom vďaka optimizmu týkajúceho sa obnovenia ekonomickej aktivity. 

 

V Spojených štátoch je plánované čiastočné otvorenie ekonomiky v štátoch Aljaška, Georgia, Južná Karolína, Tennessee, Texas a v niekoľko ďalších. To by malo posilniť sentiment investorov a časť amerických podnikateľov bude môcť využiť prvú vlnu po-karanténnych spotrebiteľských nákupov.

 

Široký európsky akciový index STOXX 600 taktiež narástol potom ako úmrtnosť koronavírusu v Španielsku, Taliansku a Francúzsku klesla a krajiny ohlásili predbežné kroky pre otvorenie ekonomiky.

 

Čo sa kvartálnych správ týka, dnes očakávame publikáciu od spoločností ako Alphabet, Ford, Starbucks, PepsiCo, 3M, Caterpillar, Southwest Air, Merck & Co., Pfizer, UPS a Advanced Micro Devices. 

Odporúčame aj Vám pozorne sledovať spoločnosti a ich správy, ktoré spolu s makroekonomickými dátami a dynamikou korporátnych ziskov ukážu približný rozsah škôd, ktoré terajšia situácia s koronavírusom napáchala.

COVID-19 UPDATE

Celkový počet prípadov v Spojených štátoch prekročil hranicu jedného milióna, ale denný rast po nedávnom rýchlom náraste naďalej klesá.

 

SVET

Prípady
3,066,417


Vyliečení
923,448

Úmrtia
211,663

 

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.