WEM Private Fund — exkluzívne investičné príležitosti 

WEM Private Fund. 

Nástroj pre nadštandardné zhodnotenie vášho kapitálu. 

V prvom rade, prečo by ste sa mali zaoberať niečím, čo nesie označenie“exkluzívna investičná príležitosť?

Na túto otázku existujú dve odpovede:

  1. Za investičnými príležitosťami stojí team spravujúci portfólia, ktoré stabilne prekonávajú trh a dosahujú nadštandardné zhodnotenie.
  2. Tieto príležitosti nie sú dostupné nikde inde — nakoľko ide o kapitálové vstupy do jednotlivých spoločností alebo o správu portfólia nehnuteľností.

Všetko potrebné sa dozviete nižšie — čítajte ďalej. 

Vo všeobecnosti platí, že generovať dostatok investičných príležitostí nie je problém. Problém je vedieť rozpoznať tie, ktoré si zaslúžia pozornosť a sú hodné investície. 

WEM Private Fund preto vzišiel z iniciatívy spoločnosti Wealth Effect Management a je výsledkom úsilia klientom neustále prinášať nové investičné príležitosti, ako i nové formy dodatočnej diverzifikácie. 

Uvedomujúc si dôveru, ktorú klienti pri správe svojho majetku vkladajú do rúk správcovi, team WEM Private Fund pozostáva z ľudí stojacich za úspechom Wealth Effect Management: Peter Štadler (CEO WEM) a Norbert Gálik ako zakladatelia fondu a Jozef Fujka ako investičný manažér. Team ďalej dopĺňajú Veronika Baginová a Michal Torous, ktorý je zodpovedný za správu podfondu Real Estate. 

WEM Private Fund — investície do nehnuteľností a podielov vo firmách

Samotný fond je z dôvodu efektivity správy majetku rozdelený na dva podfondy: jeden zameraný na real estate a druhý na oblasť private equity. 

WEM Private Fund — Private Equity 

Podfond WEM Private Fund — Private Equity zhodnocuje majetok klientov prostredníctvom kapitálových vstupov do jednotlivých entít. Selekcia fondu sú spoločnosti, ktoré na trh prinášajú disrupciu a inovácie, vďaka čomu predstavujú potenciál na to, aby sa stali lídrom vo svojom sektore.

Portfólio fondu a jeho zameranie preto tvoria:

Rozvíjajúce sa spoločnosti, ktoré potrebujú kapitál na rast a expanziu na nové trhy.

Etablované spoločnosti, ktoré potrebujú kapitál na rozšírenie produkčných kapacít, rekapitalizáciu či anorganický rast v podobe M&A.

Realizované investičné projekty:

Spomedzi doterajších realizovaných projektov v rámci WEM Private Fund — Private Equity, môžeme v stručnosti spomenúť aspoň tieto dva:

  • Kwãnt Mayfair
  • Dajana Rodriguez

Kwãnt Mayfair

Svetovo oceňovaný Kwãnt bar v Londýne sa pod vedením Erika Lorincza opakovane objavuje v rebríčku „The World’s 50 Best Bars“. Investícia tak podporila nezmenený koncept, ako aj team profesionálov v ich ambícii dostať sa na prvú priečku najlepších barov na svete.

Dajana Rodriguez

Ďalším z projektov je Dajana Rodriguez, slovenský výrobca kabeliek a módnych doplnkov s viac než 60 000 predanými produktmi do viac ako 30 krajín sveta. Spoločnosť tak predstavuje unikátnu investičnú príležitosť v tom, že investori môžu vďaka kapitálovému vstupu doslova vlastniť, “prvú kabelku na svete, ktorá im zarába peniaze“.

WEM Private Fund — Real Estate

Podfond WEM Private Fund — Real Estate sa sústredí na zhodnocovanie majetku prostredníctvom investovania do lukratívnych nehnuteľností. Tu je výnos generovaný buď z financovania výstavby alebo zo samotnej správy a prenájmu už existujúcich nehnuteľností.

Hlavnými oblasťami záujmu sú v súčasnosti nehnuteľnosti v rámci Bratislavy, avšak počnúc rokom 2025 je plánovaná expanzia do najvýznamnejších ekonomických centier po celom svete. 

Okrem investovania do nehnuteľností fond investuje aj do pozemkov, ktoré vďaka svojej strategickej polohe a vzhľadom na predpokladaný urbanistický rozvoj predstavujú bezpečnú a predikovateľnú mieru návratnosti investovaného kapitálu.

Váš ďalší krok

S pokračujúcim rozvojom WEM Private Fund a vývojom ďalšieho podfondu je množstvo investorov do podfondov Real Estate a Private Equity limitované.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac a využiť tieto exkluzívne investičné príležitosti, všetko potrebné nájdete na webe WEM Private Fund, TU.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.