10 spôsobov, ako aj vy môžete zmeniť (finančný) svet

Priniesť niečo hodnotné, zanechať po sebe stopu či dokonca zmeniť svet si vyžaduje výnimočných ľudí. Veríme, že týchto 10 bodov dobre vystihuje nielen to, čoho by sa mal držať každý ambiciózny človek, ale tiež to, čo takíto ľudia môžu nájsť u nás vo Wealth Effect Management.

1. Vyberte si víziu väčšiu ako vy

Ak chcete akoukoľvek formou zmeniť svet, je nevyhnutné vybrať si veľký a inšpiratívny cieľ. Najlepšie taký, pri ktorom vám bude jasné, že ho sami do konca života nemôžete dosiahnuť. Vtedy je váš cieľ pravdepodobne dostatočne veľký.
Dodá vám to viac odvahy a odhodlania, ako by ste si vedeli predstaviť — a poskytne úplne inú perspektívu na všetky výzvy a prekážky, ktorým budete musieť čeliť.

Naša vízia vo WEM-e je ukázať, že bohatstvo sa dá budovať s charakterom a integritou — a zmeniť tak finančný svet. To je ambícia, ktorú sme si vybrali a ktorá nám dáva zmysel, a ktorá je nepomerne väčšia ako ktokoľvek z nás.

2. Nájdite ďalších ľudí, ktorí zdieľajú rovnakú víziu

Ani ten najšikovnejší človek nedokáže byť dobrý vo všetkom. Každý z nás potrebuje niekoho, kto ho podrží, podporí a potiahne ďalej. Niekoho, kto mu pomôže doplniť jeho schopnosti a dá mu tak šancu dokázať toho omnoho viac, než koľko by každý dokázal sám.

Takíto sú aj ľudia vo WEM-e. Každý iný, každý osobnosť sám o sebe — a predsa nás všetkých spája rovnaká vízia a rovnaký cieľ.


3. Držte sa hodnôt a neustupujte z nich

Dosiahnuť čokoľvek zmysluplné je náročné a mnohokrát to znamená ísť proti prúdu toho, ako dnes funguje mnoho ľudí — hľadať skratky, sústrediť sa iba na seba, podvádzať na úkor druhého. Odolajte a držte sa svojich hodnôt. Ustrážia vás pred tým, aby ste svoju ambíciu pokrivili alebo opustili.

Naše hodnoty sú stále to isté, čoho sa držíme už od roku 2007: Transparentnosť. Ľudskosť. Charakter. Integrita. To všetko je zdanlivo v rozpore s finančným svetom, o to dôležitejšie preto je nasledovať ich vo všetkom, čo robíme — a neopúšťať ich.

4. Choďte za zodpovednosťou

Ak si máte vybrať smer alebo správne miesto — choďte tam, kde vás čaká viac zodpovednosti. Zodpovednosť dáva zmysel a smer, najlepšie preverí vaše schopnosti a pomôže vám neustále sa rozvíjať. To všetko pomôže nielen vám osobne, ale poslúži aj vašej zvolenej vízii.

Miera zodpovednosti je jednou z vecí, ktorá nových ľudí vo WEM-e často prekvapí. Kto sa pridá k našej vízii, dostane často viac zodpovednosti, ako by očakával — so všetkým rastom a ocenením, ktoré k tomu patrí.

5. Pracujte na mieste, kde vás ocenia

Nejde iba o obyčajnú pochvalu či finančné ohodnotenie. Hľadajte svoje miesto tam, kde dokážu rozpoznať vaše schopnosti, odhodlanie a prínos a kde im dajú príležitosť uplatniť sa a rozvíjať ďalej.

Team Wealth Effect Management je postavený na silných jednotlivcoch, z ktorých každý do firmy prináša niečo, čo ostatní nemajú alebo nevedia. Dávame každému príležitosť vyniknúť a vyrásť, aby jeho osobité talenty čo najlepšie doplnili schopnosti ostatných a podporili tak našu víziu.

6. Choďte tam, kde môžete vidieť výsledky vašej práce

Akokoľvek veľká je vaša vízia, vždy je dobré vidieť konkrétny dopad a výsledky vášho úsilia. Dokáže to dodať nesmierne veľa sily a inšpirácie, prekonať dočasné chvíľky slabosti či prekážky — a ísť opäť ďalej.

Vždy znovu a znovu vidíme, ako vo WEM-e meníme životy našich klientov a ako im bohatstvo, ktoré im pomáhame budovať, dáva možnosti prežiť naplnený život. To je obrovská motivácia a odmena v jednom.

7. Budujte osobné vzťahy

Ľudia vo vašom okruhu sú kľúčovou zložkou toho, ako sa vám podarí alebo nepodarí naplniť vašu ambíciu. Platí to pre tých, s ktorými na vašej vízii spolupracujete, aj pre tých, ktorým vaša vízia slúži.

Ľudskosť, o ktorej vo WEM-e hovoríme, platí rovnako. Z kolegov sa tu stávajú verní priatelia, ktorí pri sebe stoja aj v ťažkých časoch. A z našich klientov sa stávajú priatelia, ktorých deti vidíme vyrastať a ktorých životy sú spojené s našimi.

8. Nikdy na sebe neprestaňte pracovať

Každý z nás môže byť ešte lepší, ako je teraz. Nikdy, za žiadnych okolností, preto neprestávajte napredovať a ďalej sa rozvíjať; vtedy budete mať najväčšiu šancu uspieť vo vašej vízii a naplniť ju.

Naše prostredie je vystavané tak, že prirodzene každého z nás motivuje neustále sa posúvať. Veľká a inšpirujúca vízia, dôvera vedenia voči teamu, inšpirujúci ľudia a náročná, hodnotná práca — to všetko z WEM-u robí miesto pre ľudí, ktorí sa chcú zlepšovať a ísť vpred.


9. Nebojte sa uspieť

Na mnohých miestach vám povedia “nebojte sa urobiť chybu” a na pár miestach je to dokonca aj pravda. Čo keby vám však niekto povedal opak?

Vo WEM-e našim ľuďom vždy hovoríme: “Nebojte sa uspieť.” Pretože hoci každý tvrdí, že chce úspech, nie vždy je to pravda. Úspech — skutočný úspech — vyžaduje tvrdú prácu a veľa, veľa zmien. Vieme, čo všetko to vyžaduje a stojíme preto jeden pri druhom, aby každý z nás mohol naplniť svoj potenciál a osláviť svoj vlastný úspech.

10. Buďte pokorní a hrdí zároveň

Hrdosť na seba a svoje schopnosti. Pokora pred tým, koľko toho ešte neviem. Medzi týmito dvoma pólmi je dobrá cesta, ktorou ísť za svojimi cieľmi.

Aj u nás vo Wealth Effect Management veríme, že toto je tá správna kombinácia: obrovská hrdosť na našu víziu, výsledky, na našich ľudí — a zároveň obrovská pokora pred tým, koľko je toho ešte pred nami a koľko sa toho ešte budeme musieť naučiť, aby sme mohli naozaj zmeniť (nielen finančný) svet.

Na záver už teda len: nevzdávajte sa a nikdy nestrácajte nádej.
Jeden kamienok vie strhnúť lavínu, jeden človek vie zmeniť svet. Možno aj vy.

Nevzdávajte sa.
A pridajte sa k nám.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.