Koniec prvého kvartálu

Koniec prvého kvartálu

DENNÝ UPDATE 1. Apríl

 

DENNÉ ZMENY: S&P 500 -1.60% l EUROSTOXX 600 +1.65%

Podľa výsledku v posledný deň svetové trhy ukončili kvartál v odlišných smeroch. Americké indexy poklesli a index S&P500 skončil s najhorším kvartálnym výsledkom od finančnej krízy v roku 2008 na úrovni -20%.

Donald Trump vyzýva k novej iniciatíve na alokáciu dvoch triliónov dolárov pre infraštruktúrne projekty na zvýšenie zamestnanosti a stabilizáciu situácie na trhu práce. Zatiaľ nie je jasné, či tento návrh bude samostatný balíček, alebo je súčasťou podporných opatrení zvažovaných Senátom a Bielym Domom.

 

Čo sa budúceho ozdravenia týka, ekonómovia pokračujú v debatách. Základný scenár predpokladá rozbehnutie procesu ozdravenia na začiatok druhej polovice 2020. Minimálne dovtedy budeme svedkami extrémne vysokej volatility.

 

COVID-19 l UPDATE

Zatiaľ čo v Európe sa situácia začína stabilizovať, v Amerike naberá rýchly spád. Len za včerajší deň sa počet novo nakazených zvýšil o 24,742. Najviac postihnutým šírením vírusu je štát New York kde sa podľa slov guvernéra Andrew Cuomo zvýšil počet nakazených v priebehu jednej noci o 14%.

 

Prípady:

860 927 

Vyliečení:

178 540

Úmrtia:

42 361

 

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

 

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.