Ľahký skok na trhoch

Ľahký skok na trhoch

DENNÝ UPDATE 23. Apríla

 

DENNÉ ZMENY: S&P 500 +2.29%   EUROSTOXX 600 +1.80%

Po niekoľkých dňoch poklesov včera americký trh narástol o 2%. To isté platí aj o európskych indexoch, ktoré sa z väčšej časti obchodovali v zelenej zóne a široký index STOXX 600 zatváral s 1.8%-ným nárastom. 

 

Hlavnými témami pre investorov zostáva dynamika ropného trhu, kvartálne správy korporácií, ktoré prinášajú zmiešané výsledky a optimizmus ohľadom skorého otvorenia ekonomiky.

Ropa West Texas Intermediate stratila 70% hodnoty z pôvodných 60 dolárov za barel zo začiatku roka, no stredajší odraz upokojil investorov, ktorí sa báli, že kontrakty futures opäť padnú do negatívneho teritória tak ako tomu bolo v pondelok. Ropa Brent sa spamätala z 21-ročného minima prerušením dvojdňového zúrivého obchodovania, zatiaľ čo WTI zatvárala s 19%-ným  nárastom. Trhy ignorovali správu IEA (Medzinárodná energetická agentúra), podľa ktorej americké zásoby ropy stúpli o 15,02 milióna viac ako sa predpokladalo, čo naznačuje vážny problém s úschovou.

 

Americkí investori sa budú vo štvrtok venovať najnovšej správe ministerstva práce ohľadom nezamestnanosti. Počet súhrnných nárokov stúpol na 22,025 milióna za obdobie posledných štyroch týždňov. 

 

ECB oznámila, že je pripravená selektívne prijímať „junk“ dlhopisy ako zábezpeku pre bankové pôžičky. Týmto chce ochrániť najzraniteľnejšie krajiny v Eurozóne pred hrozbou zníženia schopnosti požičať si peniaze. Centrálna banka bude prijímať dlhopisy, ktoré do 7. apríla mali rating aspoň BBB-.

 

COVID-19 UPDATE

Prípady
2,646,247


Vyliečení
723,692


Úmrtia
184,352

 

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

 

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.