Nový týždeň, nové stimuly

Nový týždeň, nové stimuly

Denný update 24. Marec

Americké indexy sa včera vyvíjali rôznym smerom. Hlavným dôvodom bolo, že kongres nebol schopný odhlasovať balík výdavkov na zmiernenie ekonomického dopadu koronavírusu. Na druhej strane pozitívne správy prišli z Federálneho rezervného systému, ktorý ohlásil program výkupu otvorených aktív, ktorý centrálna banka zrealizuje “vo výške, ktorá bude potrebná pre podporu hladkého chodu trhu a efektívneho prechodu na peňažnú politiku celkovej finančnej a ekonomickej situácie.”

 

Pri všetkých opatreniach, ktoré štáty vykonajú, je hlavne dôležité aby sa dostali až k cieľovej skupine podporných programov. Iba tak budú schopné pomôcť ekonomike a podnikateľskej aktivite. Preto medzi opatreniami FED-u vidíme i také opatrenia, ktoré sú zamerané priamo na pomoc zamestnávateľom a domácnostiam, teda nielen mestám a štátom.

 

Keď sa vrátime späť do Európy, nemecká vláda dnes schválila balíček opatrení na pomoc ekonomike vo výške 750 biliónov euro. Pozostáva zo 156 biliónov euro na podporu sociálnych dávok a 600 biliónov pôjde prostredníctvom pôžičiek, garancií a spätných odkupov akcií na záchranu spoločností, ktoré zasiahol koronavírus. Garancie budú vo výške 500 biliónov, pôžičky vo výške 100 biliónov a spätné odkupy taktiež 100 biliónov.

 

Denný vývoj: S&P 500 -2.93% l EUROSTOXX 600 -4.31% 

Covid-19 UPDATE

 

Prípady:

383 900

Úmrtia:

16 586

Vyliečení:

102 536

 

Tento dokument si môžete stiahnuť ako PDF tu.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.