“Peniaze dávajú slobodu a možnosť voľby” — 5 otázok a odpovedí s Jánom Lašákom

“Mať na konci dňa dobrý pocit a tešiť sa na ďalší deň — to som vždy chcel, to je pre mňa bohatstvo”, hovorí Ján Lašák o svojom postoji k bohatstvu.

Prečítajte si viac o tom, čo pre neho znamená zveriť svoje peniaze WEM-u, ako sa vekom zmenil jeho pohľad na majetok a čo môžu rodičia dať svojim deťom. 

Máš za sebou krásnu kariéru, skúsenosti zo sveta, rodinu — čo vo svetle tohto všetkého pre teba znamená, keď sa ti niekto stará o peniaze po celý život?

“Pre mňa je to predovšetkým veľká úľava. Ako asi každý, kto zarobí nejaké peniaze, aj ja som párkát niekomu skočil na lep. 

V našom hokejovom svete totiž nevidíme dôvod, prečo by nás mal niekto oklamať, jednoducho s tým nepočítame. Ľahko sa potom môže stať, že to niekto zneužije. 

Preto je pre mňa veľká úľava, keď svoje peniaze môžem zveriť dôveryhodnému partnerovi, ktorý sa mi o ne stará a ďalej ich zveľaďuje. Pokojný spánok je na nezaplatenie.”

Čo teda napríklad už NEmusíš riešiť teraz, keď si správu svojho majetku zveril WEM-u?

“Ako som už povedal — je to pre mňa veľká uľava a spokojnosť, že môžem niekomu dôverovať. Nemusím sa ďalej strachovať o to, čo bude s mojimi peniazmi a či o ne neprídem. Nemusím sa obávať o to,či ma niekto nepodvedie. 

Každý človek potrebuje istotu, ja vďaka tomu môžem pokojne spávať a venovať sa iným veciam, ktoré sú pre mňa dôležité.”

Ako sa tvoj pohľad na peniaze a majetok menil v priebehu rokov?

“Čím som starší, tým viac si uvedomujem, že peniaze dávajú slobodu a možnosť voľby. A to je pre mňa to najdôležitejšie; môžem si vďaka tomu robiť veci podľa seba a robiť ich v kľude.”

Ako sa tvoj pohľad na peniaze zmenil po narodení detí?

“To najdôležitejšie, čo rodičia môžu dať svojim deťom, je dobré vzdelanie. A to niečo stojí. Aj preto je pre mňa dôležitý ten finančný komfort.”

Čo by si odporučil ľuďom, ktorí zvažujú, že svoje peniaze zveria správcovi majetku?

“Nenaleťte nesprávnym ľuďom, ako som to urobil ja v minulosti. Vyberte si dobre — a začnite čím skôr. O pár rokov budete veľmi radi, že ste sa tak rozhodli.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.