Počítanie škôd

Počítanie škôd

DENNÝ UPDATE 16. Apríl

 

DENNÉ ZMENY: S&P 500 -2.20% EUROSTOXX 600 -3.25%

 

Obchodovanie na svetových trhoch včera skončilo prevažne v červených číslach. Dôvodom bolo publikovanie nových dát o škodách, ktoré pandémia na ekonomike napáchala a prvé hlásenia o ziskoch veľkých bánk. Odteraz teda môžeme očakávať, že volatilita na trhoch bude primárne podporovaná štatistickými dátami, ktoré budú indikovať dopad ekonomických škôd za posledný mesiac a celý kvartál.

 

Veľké americké banky hlásia pokles zárobkov za prvý kvartál o viac ako 40%. Pre sklamanie z týchto správ Bank of America skončila deň v poklese 6,49%, Citigroup sa prepadol o viac ako 5%. Energetika, materiály a finančníctvo patrili k najhoršie performujúcim sektorom v S&P500, s prepadom každého z nich o viac ako 4%. Maloobchodné tržby podľa správy ministerstva obchodu v USA počas marca padli o rekordných 8,7%. Jedná sa o najväčší prepad od roku 1992, kedy sa táto štatistika začala robiť. K tomu môžeme pripočítať pokles výrobnej aktivity v oblasti patriacej k New York-u na historické minimá, kde index Empire State Manufacturing padol o 78,2%, čím pokoril predchádzajúci najhorší výsledok prepadu, zaznamenaný počas poslednej krízy, na úrovni mínus 34,3%.

 

Zároveň sa Ray Dalio domnieva, že je „dosť šialené“, ak teraz vlastníte štátne dlhopisy. Zakladateľ spoločnosti Bridgewater sa čuduje, prečo investori držia aktívum s nulovým, alebo záporným úrokom v čase, keď centrálna banka tlačí peniaze, aby zachránila globálnu ekonomiku. Povedal, že zlato spolu s niektorými akciami a korporátnymi dlhopismi spoločností s dobrými výsledkami súvahy sú aktívami, ktoré budú v tejto situácií narastať. 

COVID 19 UPDATE

SVET 

 

Prípady

2 084 735

Vyliečení

515 462

Úmrtia

134 685

 

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.