Pozitívny americký trh

Pozitívny americký trh

DENNÝ UPDATE 30. Apríl

 

DENNÉ ZMENY:  S&P 500 +2.66%   EUROSTOXX 600 -0.07%,

Európsky akciový trh včera stagnoval, zatiaľ čo americké indexy poskočili o niekoľko percent. Denná výkonnosť širokého indexu S&P500 bola viac ako 2,5 percenta, hlavne vďaka publikácií kvartálnych správ, ktoré pre spoločnosti ako Microsoft a Facebook priniesli lepšie výsledky ako sa očakávalo . Akcie oboch firiem stúpli v obchodovaní po zatvorení burzy v stredu večer, potom ako boli oznámené sľubné tržby napriek pandémií. Treba taktiež spomenúť, že celkový rast neovplyvnili ani dáta ohľadom slabého HDP USA (-4,8% v prvom kvartáli 2020) a varovanie FED-u o dlhodobejších ekonomických následkov pandémie.

Nočné pohyby, ktoré zvýšili hodnotu S&P 500 o viac ako 13% za mesiac a dosiahli najväčší mesačný zisk od roku 1974, nasledovali v stredu po odskoku amerických akcií počas bežných obchodných hodín.

 

Pokračuje aj vývoj príbehu o liekoch na liečbu koronavírusu. Investori spomínali ohľadom stredajšieho vystrelenia akcií Gilead Sciences pokrok vo vývoji, potom ako táto biotechnologická spoločnosť ohlásila pozitívne výsledky z dvoch testov, ktoré ukázali, že ich liek Remdesivir by mohol byť použitý na liečbu COVID-19.

 

Dr. Anthony Fauci, riaditeľ Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby, vyhlásil, že liek Remdesivir vykazuje pozitívny efekt pri liečbe vírusu. New York Times priniesol správy, že FDA plánuje ohlásiť núdzové schválenie lieku.

SVET

Prípady
3,230,433

Vyliečení
1,007,136

Úmrtia
228,394

 

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.