Prvé známky úspechu

Prvé známky úspechu

Denný update 31. Marca

 

DENNÉ ZMENY: S&P 500 +3.29% l EUROSTOXX 600 +1.28%

Úvod tohto týždňa priniesol rast vďaka ďalšej odozve a opatreniam na zlepšenie situácie v USA. Množstvo investorov očakáva uzdravenie pre mnohé rizikovejšie cenné papiere ako napríklad akcie “v tvare V”. Nádej sa vkladá primárne do nedávno prijatých fiškálnych a peňažných opatrení. 

 

Americký prezident Donald Trump vyhlásil v nedeľu na tlačovej konferencií, že karanténny režim potrvá z dôvodu zvýšeného počtu nakazených do 30. apríla. Samozrejme nie sú to pozitívne správy, ale dokazuje to, že vláda Spojených štátov sa riadi dostupnými faktami a nie len túžbou čo najskôr obnoviť ekonomickú aktivitu v celej krajine. Centrálna banka je pripravená, pokiaľ to bude nutné, flexibilne reagovať a využiť neobmedzený podporný program.

 

COVID-19 l UPDATE

 

Taliansko hlási najnižší počet nových prípadov COVID-19 za necelé dva týždne, v Španielsku po troch dňoch rekordného počtu úmrtí zaznamenali ich pokles a v Holandsku a Portugalsku hlásia spomalenie šírenia nákazy.

 

Svetová Zdravotnícka Organizácia hlási, že začíname vidieť známky stabilizácie v tých krajinách a regiónoch, kde sa pred pár týždňami prijali nevyhnutné reštriktívne opatrenia.

Prípady:

787 438

Vyliečení:

165 935

Úmrtia:

37 846

 

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.