Rastúce obavy

Rastúce obavy

Denný update 2. Apríla

 

DENNÉ ZMENY: S&P 500 -4.41% l EUROSTOXX 600 -2.90%

 

Včerajší úvod kvartálu sa niesol po celý čas výhradne v červenej zóne. Index S&P500 sa kvôli ďalšiemu šíreniu koronavírusu v USA prepadol o viac ako 4 percentá. Investori sa obávajú škôd, ktoré momentálna situácia môže na ekonomike a podnikateľskom prostredí napáchať.

 

Navyše bol silne zasiahnutý pracovný trh, spoločnosti pokračujú s prepúšťaním a finančná situácia obyvateľstva je každým dňom zraniteľnejšia. Trhy s napätím očakávajú nové údaje o nezamestnanosti, aby mohli posúdiť magnitúdu negatívnych následkov.

 

Podľa slov amerického prezidenta Donalda Trumpa budú nadchádzajúce dva týždne pre krajinu veľmi náročné: “Čaká nás ťažké dvojtýždenné obdobie”, vyhlásil na tlačovej konferencií v Bielom dome.” Je neuveriteľné koľko smrtí dokázal spôsobiť tento neviditeľný nepriateľ za jednu noc”. Ďalšou negatívnou správou je vyhlásenie guvernéra štátu New York Andrewa Cuomo, ktorý naznačil, že vrchol nákazy môžeme očakávať ku koncu apríla.

 

COVID-19 l UPDATE

Okrem správ o aktívnom šírení nákazy prichádzajúcich zo Spojených štátov treba ešte spomenúť, že Taliansko predĺžilo režim izolácie s očakávaním dosiahnutia vrcholu krízy niekedy v období jedného týždňa.

 

Prípady:

938 348

Vyliečení:

195 371

Úmrtia:

47 286

 

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

 

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.