Riešme problémy slovenského finančného trhu. Vysoké provízie treba vymeniť za férový prístup

V porovnaní so západnými krajinami je najväčším problémom slovenského finančníckeho trhu nedostatok vedomostí. A to tak medzi finančnými agentmi, ako aj laickou verejnosťou.

Čo je však ešte horšie, niektorí finančníci zneužívajú túto nevedomosť zámerne alebo neúmyselne k tomu, aby klientovi poskytli naoko výhodný produkt.

Aby sa klient dostal k úplným a pravdivým informáciám, je preto potrebné neustále vzdelávanie poradcov, ale aj zlepšenie obozretnosti samotných klientov.

Problémy, čo s nimi?

Doteraz neexistoval priestor pre bežných ľudí, kde by mohli ísť bezplatne po radu bez toho, aby sa museli báť, že im bude opäť niekto podstrkovať ďalšie a ďalšie produkty. Potom sa nemôžeme čudovať, že za najlepšiu radu bola považaná tá od rodiny.

Okrem vzdelanosti si ozdravenie slovenského finančníckeho trhu vyžaduje aj zopár ďalších zmien.

Podstatné je uvedomenie si existujúceho problému a jeho riešenie. Potrebná je najmä sebareflexia u finančných odborníkov, ktorí by mali vysoké provízie a zisky vymeniť za zodpovedný a férový prístup.

Viac o problémoch finančného trhu nájdete vo videorozhovore:

Projekt Finančná zrada

Dôkazom toho, že to vo Wealth Effect Management myslíme so vzdelávaním a odbornosťou vážne, je náš nový projekt Finančná zrada.

Na webe projektu môže verejnosť bezplatne nájsť množstvo užitočných informácií, ktoré sa týkajú sporenia, hypoték, dôchodku či investovania.

Odbornosť a aktuálnosť informácií pritom garantujú priamo finanční poradcovia z Wealth Effect Management.

Projekt zároveň prináša možnosť informovať sa o produktoch a riešeniach, ktoré sa týkajú priamo vás, a to prostredníctvom online poradne. Akúkoľvek otázku ohľadom financií nám môžete položiť priamo z pohodlia svojho domova, prípadne už odpoveď nájdete v jednej z položených otázok.

Ak teda máte nejaký špecifický problém, no momentálne nemáte čas na stretnutie s odborníkom, napíšte nám do poradne a my vám radi odpovieme.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.