Skokový nárast cien ropy

Skokový nárast cien ropy

Denný update 3. Apríla

 

DENNÉ ZMENY: S&P 500 +2.28% l EUROSTOXX 600 +0.42% 

 

Trhy po obrovskom skoku cien ropy zatvárali rastom. Počas včerajšieho dňa narástla ceny ropy WTI o viac ako 24%. Táto dynamika bola spôsobená možnými zmenami vývoja ohľadom znižovania ďalšej produkcie ropy.

Prezident Donald Trump sa vyjadril pre CNBC, že rozprával s ruským prezidentom Vladimírom Putinom a saudským princom Mohammadom Bin Salmanom a očakáva, že obe krajiny znížia produkciu o 10 miliónov barelov.

Investori aktívne monitorujú ceny ropy, lebo vývoj cien v tomto odvetví má veľký vplyv na trhy, a to nielen v rozvíjajúcich sa krajinách. Napríklad bridlicová ťažba ropy a na ňu naviazaný priemysel je v Spojených štátoch významným zamestnávateľom a jedným z iniciátorov ekonomického rastu

Nízke ceny ropy posúvajú tieto firmy za hranicu profitability, čo môže viesť k vážnym finančným problémom, ktoré ovplyvnia celú americkú ekonomiku.

 

Trhy včera rástli aj napriek zverejneniu nových údajov o počte nezamestnaných. Americké ministerstvo práce zaevidovalo za minulý týždeň viac ako 6 miliónov nových žiadateľov o dávky v nezamestnanosti. Toto číslo bolo horšie ako priemerné očakávania a priamo zodpovedá dopadu škôd, ktoré koronavírus spôsobil na pracovnom trhu.

 

Covid 19 UPDATE

Počet celosvetovo nakazených prekročil hranicu jedného milióna. Väčšina nových prípadov bola hlásená z USA, Španielska a Nemecka.

 

Prípady:

1 018 985 

Vyliečení:

213 525

Úmrtia:

53 292

 

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.