Týždeň veľkých kvartálnych správ

Týždeň veľkých kvartálnych správ

DENNÝ UPDATE 27. Apríl

 

DENNÉ ZMENY: S&P 500 +1.39%   EUROSTOXX 600 -1.10%

 

Trhy končili v piatok so zmiešaným výsledkom. Americké indexy narástli o viac ako 1%. Hlavným dôvodom bol podpis amerického prezidenta pod novým stimulačným balíčkom pre ekonomiku. Nových 484 biliónov dolárov obsahuje viac peňazí pre malých podnikateľov, zabezpečí desiatky biliónov dolárov pre zdravotnícky personál a 25 biliónov na rozšírenie testovania nákazy. Zákonodarcovia už diskutujú o ďalšej fáze legislatívy na ochranu pred vírusom.

 

Obdobie korporátnych správ pokračuje a tento týždeň očakávame report od štvorice FAANG spoločností – Amazon, Apple, Alphabet a Facebook. Okrem nich to bude Samsung a Microsoft a v tomto období rekordne nízkych cien ropy budeme sledovať aj veľké ropné spoločnosti BP, Shell a Exxon. Finančný sektor bude reprezentovať UBS, Deutsche Bank a HSBC. Medzi ďalšie veľké spoločnosti, ktoré vydajú svoje správy patria GE, Caterpillar, Daimler, Ford, VW, Tesla, Starbucks, McDonald’s, Bayer, Novartis, Pfizer, Glaxo a Gilead Science. 

COVID-19 UPDATE

Počet prípadov nákazy medzičasom stúpol na skoro tri milióny. Najviac ich  zaregistrovali v USA (987 tisíc), Španielsku (226 tisíc) a Taliansku (197 tisíc). Čo sa nárastu nových prípadov týka, Rusko vedie pred Veľkou Britániou, kde pribudlo za posledných 24 hodín viac ako 6-tisíc nových nakazených.

SVET

Prípady
2,996,616

Vyliečení
881,887

Úmrtia
207,023

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

 

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.