Vždy si stáť za svojím slovom a posúvať sa vpred

Naša práca a výsledky, ktoré prinášame do životov našich klientov, stoja na našich ľuďoch.

Oni udržiavajú našu DNA a posúvajú naše produkty a služby dopredu.

Dnes vám predstavujeme nového člena, ktorý po návrate z Dánska posilnil WEM team. O ambíciách, precíznosti, hodnotách a odhodlaní meniť k lepšiemu seba aj veci okolo seba hovorí Marketing Assistant Erich Sirko. 

Na začiatok nám prosím prezraď niečo o sebe.

Mám 21 rokov, na Slovensko som sa vrátil z  Copenhagen Business Academy v Dánsku, kde som študoval Service Management aktuálne vo WEM-e zastávam pozíciu Marketingového asistenta.

Aká bola tvoja predstava o tom, kam sa štúdiom posunieš?

Chcel som v prvom rade získať čo najväčší prehľad o tom, ako veci fungujú a ako sa dajú v reálnom svete uplatniť v praxi. Myslím si, že je veľmi dôležité nadobúdať zručnosti, ktoré majú pridanú hodnotu, a ktoré je možné naplno prakticky využívať a nezostať iba v teoretickej rovine a nikdy nič nevytvoriť. Preto som sa rozhodol odísť preč, vystúpiť z komfortnej zóny a vyskúšať si na vlastnej koži, ako sa veci robia.

Prečo si sa rozhodol stážovať práve vo WEM-e?

Hlavnou myšlienkou bolo stať sa súčasťou niečoho veľkého a inovatívneho, kde by som zároveň mal dostatok príležitosti na to, aby som maximálne využil a rozvinul môj pracovný potenciál. Veľmi ma tiež zaujala príležitosť zmeniť finančné odvetvie a spolu s tým pozitívne ovplyvniť životy tisícov ľudí — či už u nás alebo v zahraničí. Z tohto dôvodu mi prišlo ako ideálne riešenie absolvovať moju prvú stáž práve vo firme, ktorá má takúto ambíciu.

Strávil si už u nás niekoľko mesiacov — aké boli tvoje očakávania na začiatku a ako sa zmenila tvoja perspektíva po tomto čase?

Hneď na začiatku som vedel, že táto práca bude neľahká úloha. Vyžaduje si totiž obrovskú konzistenciu v tom, čo robíme a kladie veľký dôraz na detaily, precíznosť a tiež neustály ťah na napredovanie, na to, aby sme boli progresívnym hráčom na trhu. Moja perspektíva sa preto v zásade veľmi nezmenila — iba ma utvrdila v tom, že je to presne to, čo som vždy chcel: ísť stále vpred a zdokonaľovať sa.

Čo patrí medzi tvoje aktuálne úlohy vo WEM-e?

Momentálne sa venujem marketingu, kde sa spolupodieľam na vytváraní obsahu a rozbiehaní rôznych reklamných kampaní a projektov spoločnosti. Popritom však vykonávam aj rôzne administratívne úlohy vo viacerých oddeleniach, čo mi významne pomáha získať širšie a hlbšie pochopenie komplexity tohto biznisu.

Ako sa pozeráš na svoju budúcu kariéru? Kam by ťa mohla posunúť takáto pracovná pozícia?

Myslím si, že je tu možnosť exponenciálneho posunu — vždy totiž bude treba sa držať s trendami a nachádzať nové spôsoby, ako niečo zviditeľniť a odkomunikovať. Nechcem teda veľmi hádať, kam ma táto práca zavedie, sústredím sa predovšetkým na to, aby som si priebežne rozširoval obzory, získaval nové skúsenosti a absorboval čo najviac od mojich oveľa skúsenejších kolegov — to je pre mňa mimoriadne cenné.

Čo je pre teba najväčšia pracovná výzva?

Neustále na sebe pracovať, byť inovatívny a zároveň precízny a dávať vždy do všetkého pridanú hodnotu. Pretože ak chcete byť najlepší a byť vzorom v tom, čo robíte, nemôžete si nič nechať prekĺznuť medzi prstami. Áno, je to miestami ťažké a  sme stále iba ľudia, je to však presne to, čo ma posúva a čo som vždy chcel robiť.

Čo je pre teba najatraktívnejšie na práci vo WEM-e?

Pracovná kultúra, jednotlivé osobnosti ľudí, priestor na zdokonaľovanie sa, konštruktívny feedback okolia a chuť denne sa vrátiť do práce a prísť s nápadom vytvoriť niečo nové. V neposlednom rade musím vyzdvihnúť spôsob vedenia organizácie a to, že to čo v práci urobím, sa mi pozitívne vráti späť a mám motiváciu pokračovať ďalej. To je pre mňa to najatraktívnejšie.

Tvoja rodina má s WEMom dlhoročné skúsenosti ako naši klienti. Ako ste vnímali WEM z tejto strany?

Veľmi pozitívne, nakoľko s nami WEM zaobchádzal rovnakým spôsobom a s rovnakými hodnotami, akými sme sa my riadili doma: byť voči sebe čestní, transparentní, spoľahliví a vždy si stáť za svojím slovom. Preto vždy, keď sme prišli na stretnutie do WEMu, zanechalo to v nás príjemný a uspokojivý pocit, že sú na Slovensku firmy, ktoré robia presne to, čo kážu.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.