Zmeny v korporátnych odhadoch zisku

Zmeny v korporátnych odhadoch zisku

DENNÝ UPDATE 28. Apríla

 

DENNÉ ZMENY:  S&P 500 -0.52%   EUROSTOXX 600 +1.68%

Indexy amerických a európskych akciových trhov včera obchodovali rôzne. Široký index európskych firiem STOXX 600 narástol o viac ako 1,5 percenta, zatiaľ čo index technologických spoločností Nasdaq sa prepadol o 1,4 percenta. Toto bolo spôsobené primárne padajúcou spotrebiteľskou dôverou v Spojených štátoch a tým, že stále viac spoločností mení svoje predpovede ziskov. 

 

Aj európske spoločnosti stále vo väčšej miere znižujú počet pracovných miest a prehodnocujú predpovede budúcich ziskov. Volkswagen AG a Daimler AG patria k tým, ktoré predpovedali vážny prepad ziskov. Samozrejme terajšia situácia nemá rovnaký efekt na všetky spoločnosti, ale vo všeobecnosti podkopáva podnikateľské prostredie a investičné aktivity po celom svete.

 

Medzi hlavné hnacie sily treba zaradiť zasadanie FED-u a HDP Spojených štátov. Investori budú sledovať vyhlásenie centrálnej banky a virtuálnu tlačovú besedu jej predsedu Jerome Powell-a, aby našli náznaky, ako dlho budú úrokové miery pri nulovej hranici, zatiaľ čo ekonomika hľadá spôsob ako sa dostať von z koronakrízy. Čo sa amerického HDP týka, ekonómovia oslovení Dow Jones predpovedajú “scvrknutie sa” ekonomiky USA v prvom kvartály z dôvodu narušenia ekonomiky pandémiou o 3,5%.

 

Korporátna sezóna kvartálnych správ je stále sledovanou udalosťou investorov, ďalšími v rade sú napríklad General Electric Co., Facebook Inc., Microsoft Corp. a Mastercard Inc.

SVET

Prípady
3,146,200

Vyliečení
961,785

Úmrtia
218,139

 

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.