Zmeny v americkom súboji o prezidenta

Zmeny v americkom súboji o prezidenta

DENNÝ UPDATE 9. Apríl

 

DENNÉ ZMENY: S&P 500 +3.41% l EUROSTOXX 600 +0.02% 

 

Svetové trhy včera ukončili obchodovací deň rastom. Najviac vynikol americký index S&P500, ktorému sa podarilo porásť o viac ako 3%. Jedným zo spúšťačov boli správy o odstúpení senátora Bernieho Sandersa z prezidentskej súťaže. Táto novinka, spolu so spomalením šírenia vírusu v Spojených štátoch sa ukázala ako pozitívne zázemie pre trhy, a to hlavne z dôvodu, že Bernie Sanders bol investormi považovaný  za “anti-biznis” kandidáta. Vďaka tomu sa hlavným kandidátom demokratov stal bývalý viceprezident Joe Biden.

Trhy tiež aktívne monitorujú situáciu ohľadom vyjednávaní medzi krajinami produkujúcimi ropu. Rusko sa javí pripravené drasticky znížiť svoju produkciu, čo markantne zvyšuje šance na celosvetovú dohodu. Alžírsko potvrdilo, že na stretnutí OPEC + sa bude diskutovať o znížení dodávok o 10 miliónov barelov za deň.

COVID-19 UPDATE

Veľká Británia je momentálne pod silným tlakom kvôli zvýšenej úmrtnosti spôsobenej koronavírusom. Napriek zníženiu celkového počtu nakazených, počet úmrtí sa za 8. apríl vyšplhal na 938, čo je doterajšie maximum a zároveň zvýšenie oproti utorku.

SVET


Prípady

1 521 253

Vyliečení

331 355

Úmrtia

88 570

 

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

 

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.