Ďalšie spomalenie koronavírusu v EU

Ďalšie spomalenie koronavírusu v EU

DENNÝ UPDATE 6. Apríl

 

DENNÉ ZMENY: S&P 500 -1.51% l EUROSTOXX 600 -0.97%

Minulý týždeň trhy zatvárali v červených číslach. Akcie priemerne stratili niečo viac ak jedno percento, globálny benchmark MSCI World index ukončil týždeň s prepadom 1,45%. Čo sa amerických trhov týka, ich výsledok bol takisto negatívny, hlavne pre obavy s rapídnym šírením vírusu v USA. Investori sa obávajú, že vplyv pozastavenia ekonomiky na zisk a dividendy korporácií sa bude zväčšovať.

 

Čo sa trhu s ropou týka, v blízkej budúcnosti (dnes alebo vo štvrtok) očakávame stretnutie medzi zástupcami OPEC a Ruskou federáciou, kde sa bude diskutovať o iniciatíve zredukovať produkciu ropy o 15 miliónov barelov.

 

Ratingové agentúry pokračujú v revidovaní svojich predpokladov a odhadu škôd spáchaných koronavírusom. Podľa Fitch Ratings: “momentálne očakávame pokles svetovej ekonomickej aktivity za rok 2020 o 1,9%, jednotlivo HDP pre USA o 3,3%, Eurozónu 4,2% a Veľkú Britániu 3,9%. Ozdravenie čínskej ekonomiky po narušení v prvom kvartáli 2020 bude spomalené globálnou recesiou a ročný nárast bude pod hranicou 2%.

COVID-19 l UPDATE

Popri týchto negatívnych správach v európskych krajinách, ktoré pandémia zasiahla najsilnejšie, pokračuje zníženie rastu nových prípadov nákazy aj počet úmrtí. To prináša určitú nádej, že situáciu vieme reštriktívnymi opatreniami a disciplínou dostať pod kontrolu.

Prípady:

1 276 117

Vyliečení:

265 944

Úmrtia:

65 509

 

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.