Investovanie s odborníkmi

S príchodom informačných a komunikačných technológií 21. storočia do finančného sektora sa aj investovanie priblížilo ľudom na dosah ruky. Nejedného z Vás zaplavujú denne reklamy na forexové roboty, zaručené výnosy, investovanie do kryptomien a rôzne podobné spôsoby rýchleho zbohatnutia. 

 

Základom vytvorenia každého portfólia je rozhodnúť o želanej rizikovosti a tým pádom aj potencionálnom výnose. WEM Equity US je portfólio s väčšou rizikovosťou, ale zároveň aj s potenciálom dosahovať zisky viac ako 20% ročne. Následne sa správnym výberom spoločností snažíme znížiť reálne riziko na čo najnižšiu mieru tak, aby portfólio stabilne stúpalo na hodnote a prípadné prepady boli rýchlo znova dohnané.

Najpodstatnejším údajom je samozrejme konečná výkonnosť. Hodnota portfólia WEM Equity US sa za posledný kvartál, teda od 1. 10. 2019 do 31. 12. 2019 v mene EUR zvýšila o 8,47% a prekonala svoju Alfu o 1,08. Práve to je najlepší dôvod prečo klienti dlhodobo zverujú Wealth Effect Managementu starostlivosť o svoj finančný život.

Práve správnym výberom spoločností do portfólia sa nám darí stabilne prinášať pozitívne výsledky, tým najlepším ťahúňom posledného kvartálu bola spoločnosť United Health Group, ktorá ako názov napovedá podniká v sfére zdravotníctva. Jedným z ústredných faktorov pre úspech bola schopnosť všetkých okrem troch firiem prekonať očakávania hospodárskych výsledkov. Pozitívnu reakciu trhu na tento vývoj síce mierne schladil nepriaznivý vývoj eura voči doláru, čo malo negatívny vplyv na vývoj.

 

Akciové portfólio WEM Equity US je našim stabilným kameňom, ktorý používame ako hlavné portfólio pre tých klientoch, ktorí chcú voľné prostriedky zhodnotiť čo najefektívnejšie pri zachovaní udržateľnej miery rizika.

Samozrejme toto portfólio nie je vhodné pre každého investora, a preto ponuka riešení od našej spoločnosti zahŕňa aj konzervatívnejšie, no i rizikovejšie investovanie. Čomu sa ale vždy snažíme vyhnúť, sú neoverené spôsoby investovania a metódy, pri ktorých je riziko priveľké. Pri kumulovanej výnosnosti portfólia WEM Equity US za roky 2014 až 2018 na úrovni 149,6% nie je podstupovať väčšie riziko vôbec potrebné.

 

Ak by Vás zaujímalo ako môžete zhodnotiť svoje peniaze, pozrite si našu ponuku portfólií TU a neváhajte nás kontaktovať.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.