Mediálne špekulácie

Mediálne špekulácie

DENNÝ UPDATE 24. Apríl

 

DENNÉ ZMENY: S&P 500 -0.05%   EUROSTOXX 600 +0.94%

Obchodovanie vo štvrtok malo opäť odlišné výsledky. Americké indexy NASDAQ a S&P500 sa od otvorenia príliš nepohli a skončili v ľahkom mínuse. Široký európsky benchmarkový index si polepšil o približne jedno percento. 

 

Medzi hlavnými hnacími silami na včerajšom trhu môžeme  vyzdvihnúť publikáciu nových makrodát v USA a mediálne špekulácie ohľadom testovania možného terapeutického lieku na liečenie koronavírusu. Financial Times priniesol článok, citujúci dokumenty omylom publikované Svetovou zdravotníckou organizáciou, že liek remdesivir od Gilead Sciences nezlepšil stav pacientov s koronavírusom. Dokument citovaný FT odkazoval na čínske klinické testy. Gilead vyhlásil, že štúdia bola „ukončená predčasne z dôvodu nízkej účasti“, čo spôsobilo „prílišné poddimenzovanie pre štatisticky významné závery. Z tohto dôvodu sú výsledky štúdie nepresvedčivé.“

 

Čísla ohľadom nezamestnanosti boli v USA mierne pod očakávaniami. Prihlášky za posledný týždeň boli v počte 4,43 milióna oproti 5,24 milióna z predošlého týždňa. To znamená, že ekonomika prišla počas karantény o 26,5 milióna pracovných miest. Za predpokladu, že každý kto sa prihlásil na poberanie dávok je nezamestnaný, výška nezamestnanosti v apríli bola okolo 20%. 

Situáciu s ropou môže zlepšiť pomoc od dvoch členov OPEC – Kuvajtu a Alžírska, ktorí už začali znižovať produkciu bez čakania na 1. máj, čo je plánovaný dátum novej dohody o znižovaní dodávky ropy.

COVID-19 UPDATE

Prípady
2,732,701


Vyliečení
750,864


Úmrtia
191,150

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.