Pád ropy a ďalší balíček pomoci

Pád ropy a ďalší balíček pomoci

DENNÝ UPDATE 22. Apríl

 

DENNÉ ZMENY: S&P 500 -3.07%    EUROSTOXX 600 -3.39%

Svetové akciové benchmarky zatvorili včera v červenej zóne a počas včerajšieho obchodovania stratili približne 3 percentá kapitalizácie. Udialo sa to počas problémov na trhu s ropou spôsobených slabým dopytom. Investori sa obávajú výrazných ekonomických dopadov, ktoré koronavírus spôsobuje, hlavne ohľadom dopytu po rope.

 

Júnový kontrakt pre West Texas Intermediate, čo je jeden z aktívnejšie obchodovaných kontraktov a  lepším ukazovateľom ako Wall Street hodnotí cenu ropy, padol o 43,4% na 11,57 doláru za barel. V pondelok ropné futures na máj padli po prvýkrát v histórií pod nulu. 

 

Neplánované stretnutie OPEC+ uskutočnené včera cez konferenčný hovor neprinieslo žiadne konkrétne rozhodnutie ohľadom ďalších opatrení na podporu trhu, a to aj napriek tomu, že Saudská Arábia bola pripravená konať a Alžírsko navrhlo začať s opatreniami naplánovanými na 1. máj okamžite. 

 

Americkí senátori, aby pomohli trhovému sentimentu, schválili v utorok večer balíček pomoci v hodnote 484 biliónov dolárov. Pomôcť má s testovaním, ale aj malým podnikateľom a nemocniciam. Biely dom by ho mohol schváliť už vo štvrtok. 

Čo sa kvartálnych správ týka, Netflix oznámil čistý prírastok vo výške 15,8 milióna, čo je mnoho viac ako predpokladaných 8,2 milióna. Zvýšenie jeho hodnoty, ktoré za tento rok činí skoro 35% ťaží hlavne z domácej izolácie obyvateľstva.

COVID-19 UPDATE

Prípady
2,565,299

Vyliečení
696,781

Úmrtia
177,775

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.