Sezóna kvartálnych správ začína

Sezóna kvartálnych správ začína

 

DENNÝ UPDATE 14. Apríl

 

DENNÉ ZMENY: S&P 500 -1.01% (apríl 13) l EUROSTOXX 600 +1.57% (apríl 9) 

 

Rast z predošlého týždňa zastavil mierny pondelkový pokles na americkom trhu. Navyše počas začiatku obdobia zverejňovania výsledkov za prvý kvartál investori naďalej sledujú šírenie koronavírusu. Napriek tomu prezident Donald Trump na tlačovej konferencií v pondelok oznámil, že nárast nových prípadov infekcie koronavírusom sa stabilizoval, čo je “jasný dôkaz”, že opatrenia v krajine fungujú.  

 

Americký Federal Reserve System rozšíril podporný balíček o 2,3 trilióna USD, vrátane opatrení zameraných na malé a stredné podniky a trh podnikateľských dlhov. 

 

Saudská Arábia a Rusko ukončili ropnú cenovú vojnu dohodou o znížení produkcie o 8,5 milióna barelov za deň v máji a júni. Bola to súčasť dohody s OPEC + a celková svetová produkcia sa za tieto dva mesiace zníži o 10 miliónov barelov.

COVID-19 UPDATE

Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) oznámilo stabilizáciu epidémie a spomalenie šírenia nákazy. V Európe môžeme takisto vidieť zlepšenie situácie. Počet nových prípadov v Taliansku klesá a Francúzsko oznámilo, že počet nových pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti klesá už piaty deň za sebou. Napriek tomu francúzsky prezident Emmanuel Macron predĺžil karanténu do 11. mája.

 

 

SVET 

 

Prípady

1 929 633

Vyliečení

453 018

Úmrtia

119 785

 

Tento dokument si môžete stiahnuť vo formáte PDF TU.

Nepremeškajte žiadnu cennú informáciu

Prihláste sa do newslettra a dostávajte WEM Insights pravidelne priamo do vášho mailboxu.